"Pro letošní rok je v plánu navýšení objemu výroby na úroveň obvyklou před pandemií covidu-19," uvedl Michník. V posledním roce před pandemií, která zásadně ovlivnila automobilový průmysl po celém světě, vyrobil nošovický závod 309 500 aut.

I ve výšce 1000 metrů nad mořem je kvůli oblevě sněhu pomálu nebo není vůbec. Na valašských Pustevnách to ale na počtu návštěvníků znát není.
Pustevny bez sněhu. Ani to ale neodradilo turisty či rodiny s dětmi

"Společnost HMMC proto již zahájila nábor pracovníků a během několika měsíců nabere 120 nových zaměstnanců do výroby. Pro dělnické pozice je navíc připraven náborový příspěvek ve výši 20 tisíc korun," uvedl mluvčí.

Vedl Tuscon

Největší podíl výroby ve slezském závodě připadal i v roce 2021 na model Tucson, který tvoří 70 procent produkce. "Modelová řada i30 se na produkci loni podílela bezmála 20 procenty. Inovovaný ostrý vůz Hyundai i30 N, který v loňském roce začal sjíždět z linek, tvořil dvě procenta produkce," uvedl Michník. Zbývajících osm procent vyrobených vozů připadalo na elektromobil Kona Electric.

"Přes 30 procent aut vyrobených v loňském roce má hybridní, plug-in hybridní nebo plně elektrický pohon. V letošním roce automobilka očekává, že podíl takových aut znovu poroste," uvedl Michník. Podnik letos neplánuje uvedení žádného nového modelu, nové projekty se ale chystají do výroby na rok 2023.

Silvestrovský hlavní vysílací čas na Primě obsadí Tři tygři v pořadu 7 silvestrovských pádů Honzy Dědka.
Silvestr století? Ostravští Tři tygři bavili i znechutili Česko. Jak to vidí oni

"V souladu s plány na uhlíkovou neutralitu se stáváme prvním výrobním závodem společnosti, který bude od letoška používat výhradně elektrickou energii z obnovitelných zdrojů. Připravujeme velké investice do fotovoltaiky a dalších úsporných technologií," uvedl prezident HMMC Cheolseung Baek.

Nejvíce vozů z Nošovic putovalo do Německa, Španělska, Francie a Velké Británie. "Model Tucson ve velkém míří také do zemí na Blízkém a Středním Východě. Nošovická Kona Electric sklízí úspěchy nejvíce v Německu, Francii a Norsku," uvedl Michník. Auta vyrobená loni v Nošovicích ale jezdí také v Mexiku, Ekvádoru, Nové Kaledonii nebo na ostrově Martinik.

Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii. Produkuje až 1400 aut denně. V roce 2020 vytvořila zisk 4,2 miliardy korun, což bylo meziročně o 3,18 miliardy méně, a tržby 113,96 miliardy korun, byly nižší o 9,18 miliardy. Závod má přes 3100 zaměstnanců, dalších asi 8700 lidí pracuje pro jeho přímé dodavatele.