Mikov v projektu Válečný veterán vydává speciální edice nožů, kterými připomíná novodobé zahraniční mise a významná armádní výročí. Prvním nožem projektu byla důstojnická verze nože M-1917, která byla vydána jako pocta válečnému hrdinovi generálu Josefu Bílému. Následoval Storm, který připomínal nasazení československé armády v Iráku.

Autorem návrhu je, stejně jako v předchozích případech, Roman Hippík. Podle Vosky se při jeho tvorbě inspiroval bodákem k samopalu vzor 58. Název vybral Opata. Při představování nože poznamenal, že v misi Spojených národů UNPROFOR v bývalé Jugoslávii začínal svou službu v zahraničí. "Pro všechny z nás to byla obrovská škola. Pamatuji si na hodně kamarádů, událostí, krizových situací. Naučili jsme se zvládat strach nebo si naplno uvědomovat velitelskou odpovědnost za životy svých lidí," uvedl.

Kolenní náhrada s rentgenem
Kloubní implantáty pomáhají v pohybu lidem i psům. Česká firma je vyvíjí už roky

Připomněl smrt dvou českých vojáků Luďka Zemana a Petra Valeše. "Nikdy na ně nezapomenu. Po ostřelování se v srpnu 1995 nevrátili ze stanoviště T-23 Repetitor," poznamenal. Dodal, že padlým patří maximální úcta, a proto navrhl, aby se nůž jmenoval Repetitor.

Z každého prodaného nože za 5830 korun pošle Mikov na účet Vojenského fondu solidarity 300 korun. Vojenský fond solidarity funguje od roku 2015, založen byl v reakci na úmrtí pětice českých vojáků v Afghánistánu. Za úkol má pomát vojákům či jejich rodinám v tíživých životních situacích.