Po dokončení bude areál zahrnovat přibližně 150 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy a vznikne tam až tři tisíce pracovních míst. Od vysoce kvalifikovaných pozic po dělnické a skladnické profese.

Odkoupené plochy bude známý výrobce zemědělských strojů ale dál využívat na základě nájemní smlouvy. „Tato transakce je významným milníkem v projektu vybudovat v Brně další moderní městský obchodní park, navíc v lokalitě, které nyní navracíme její využitelnost," řekl ředitel CTP pro Českou republiku David Chládek.

Předpokládané celkové náklady na obnovu území jsou přes tři miliardy korun. Areál nabídne prostory pro e-commerce, lehkou průmyslovou výrobu, maloobchod i výzkum a vývoj. Součástí obnovy budou opatření sloužící pro zadržení dešťových vod v území nebo nabíjecí stanice pro elektromobily.

Vynikající poloha 

Dokončení očekávají zástupci společnosti CTP na přelomu let 2024 a 2025. „Park má vynikající polohu v rámci městského okruhu. Je vzdálený pouhých pět kilometrů od centra Brna a deset minut jízdy od D1," zmínil obchodní ředitel CTP pro Českou republiku Jakub Kodr.

Areál je už nyní specifický rozmanitostí svých nájemců. Patří mezi ně obchod s potravinami Rohlik.cz, řetězec Albert nebo významný evropský výrobce speciálních elektrických strojů a pohonů pro letecký nebo energetický průmysl Moog Brno.