Kritéria hodnocení kladou důraz na kvalitu servisu, práci personálu, čistotu, kvalitu spánku, úroveň snídaně a celkovou atmosféru v hotelu.

Olomoucký hotel uspěl v konkurenci více než 340-ti hotelů v celém světě a v hodnocení zaostal jen za španělským Anantara Villa Padierna Palace Benahavís Marbella Resortem a italským NH Collection Grand Hotel Convento di Amalfi.

„Mockrát děkujeme všem našim milým hostům za dlouhodobou důvěru a jejich krásné recenze. Jsem velice pyšný na náš báječný tým. Je to pro nás skvělá motivace,“ vyjádřil se k ocenění generální ředitel NH Collection Congres Olomouc hotelu Tomáš Rousek, který během svého jedenáctiletého působení ve vedení hotelu získal mimo jiné i prestižní ocenění Hoteliér roku ČR 2017.

Olomoucký NH Collection Congress hotel je pozitivně hodnocen nejen zvenčí, ale i ze strany jeho zaměstnanců. Dobré jméno mu podle ředitele hotelu tvoří kombinace příjemného pracovního prostředí, kreativního přístupu managementu hotelu, silné podpory majitele hotelu a výhod jako jsou stravování zdarma, možnost crosstrainingu v zahraničí, zaměstnanecké výhody zahraničního hotelového řetězce, či členství ve špičkovém sportovním centru, kde mohou zaměstnanci načerpat energii.

V letošním roce proběhne v olomouckém hotelu redesign a rekonstrukce většiny prostor podle návrhu významné české architektky Báry Škorpilové a podle ředitele Tomáše Rouska se mají všichni hosté na co těšit.