Nebo vás zdravotní problém zastihl zrovna na chalupě nebo na horách a necítíte se dobře?

K lékaři hned běžet nemusíte s aplikací mojeEUC se poradíte s praktickým lékařem online.

Díky neomezenému zdroji informací je internet stále častěji i zdrojem první pomoci. Pacienti hledají pomocí internetu odpovědi na svoje zdravotní problémy.

Jenže samodiagnostika není ideální způsob, jak se zbavit zdravotních problémů. Ne vždy totiž lze neověřeným informacím na internetu důvěřovat. Jaké by to asi bylo, kdybyste pokaždé nemuseli k lékaři a spoustu obtíží vyřešili online odkudkoli? Ano, třeba i ze zahraničí. Řešení je totiž na dosah.

Obsluha restaurace musí ode dneška kontrolovat u svých hostů bezinfekčnost. Prokázat ji mohou potvrzením o očkování nebo negativním testu. Snímky jsou z plzeňské restaurace Plzeňka v Riegrově ulici v Plzni.
Od rána na nás křičí. Hospodští v Česku první den kontrolují bezinfekčnost hostů

Novinkou v české telemedicíně je aplikace mojeEUC, která je určena široké veřejnosti. Je určena pro všechny ty, kteří vnímají zodpovědnost za zdraví své i zdraví své rodiny.

Přitom stačí připojení k internetu a chytrý telefon. Aplikace je zdarma, stačí ji pohodlně stáhnout v App Store či Google Play a nainstalovat. V ten okamžik máte své zdraví pod kontrolou.

Aplikace si díky uživatelsky intuitivnímu ovládání získává sympatie mnoha pacientů. Pokud se klient objedná na některou z EUC Klinik, ať už telefonicky, osobně na recepci nebo prostřednictvím lékaře, systém automaticky zapíše prohlídku do kalendáře v aplikaci a termín pacientovi i připomene. Přes aplikaci lze termín také zrušit.

Služba Lékař online 24/7

Zmíněná aplikace nabízí lékařskou péči online 24 hodin 7 dní v týdnu, s lékařem komunikujete prostřednictvím chatu nebo videohovoru. Po vyplnění krátkého dotazníku o svém zdravotním stavu se vám lékař ozve do třiceti minut, odborně diagnostikuje váš problém, navrhne nejoptimálnější léčebný postup nebo vám doporučí dalšího specialistu.

„Před spojením s lékařem pacient vyplní registraci a jednoduchý strukturovaný dotazník, kde uvede údaje o svém zdravotním stavu. Lékař jej poté do 30 minut kontaktuje a formou chatu nebo videohovoru pak proběhne samotné vyšetření, kde pacienti konzultují své potíže,“ potvrzuje MUDr. Petra Bomberová Kánská.

Další praktické funkce aplikace mojeEUC

Aplikace mojeEUCAplikace mojeEUCZdroj: se svolením EUCMůže také vystavit e-recept nebo třeba žádanku na testování na covid-19. Vše, co s lékařem komunikujete, zůstává samozřejmě lékařským tajemstvím. Aplikace mojeEUC dále nabízí interaktivní kalendář plánovaných vyšetření, chytrý test zdraví, vitamínový balíček na míru a další odborné i praktické funkcionality.

Každý uživatel, který si aplikaci stáhne, bude mít svůj unikátní QR kód, na základě kterého lze čerpat slevy v síti EUC lékáren, jako například nulový doplatek na řadu léků apod. Do budoucna může fungovat kód i jako elektronická identifikace pacienta na klinice.

„Pokud náš lékař vystaví e-recept pacientovi, který má staženou aplikaci mojeEUC, recept se automaticky přepíše do aplikace a umožní pacientovi si lék rovnou zarezervovat v naší lékárně. Do aplikace lze prostřednictvím kódu vložit i e-recept od jiného lékaře,“ popisuje Petra Bomberová Kánská.

Aplikace ověřuje identitu prostřednictvím BankID nebo služby Onfido.

„Díky tomu bezpečně víme, komu péči a další služby poskytujeme,“ ujišťuje Petra Bomberová Kánská.

Využívat lze i takzvaný Chytrý test zdraví, kdy funkce podle zadaných parametrů vyhodnotí, jak pacient pečuje o své zdraví, a nabídne mu další postup: změny v životním stylu, možnost objednat se rovnou na vyšetření apod. Chytrý test zdraví také sestaví pacientovi tříměsíční vitaminový balíček na míru, který si hned může koupit online.

Důležitá je i možnost kontroly lékových interakcí.

„Pacient si do aplikace může zadat, jaké bere léky, a ta mu na základě SÚKLem certifikovaného softwaru zkontroluje, zda mezi nimi nejsou nějaké nebezpečné interakce, a upozorní ho i na potraviny, které by s lékem neměl kombinovat,“ dodává k popisované aplikaci Petra Bomberová Kánská.