Lidé, zboží a peníze se přestali hýbat. Problémem je i to, že dnes nikdo neřekne, jak dlouho tento stav potrvá.  

NEMÁME ŠICÍ STROJE, ALE I TAK CHCEME POMOCI

V reakci na současnou mimořádnou situaci vznikl nový projekt Peníze v roušce. Je to vlastně diskusní internetový portál, na kterém mohou lidé pokládat dotazy ze světa osobních i podnikatelských financí.

Na konkrétní dotazy odpovědí odborníci z Finanční akademie. Jde o pracovníky specializovaných institucí, podnikatele, ekonomy a novináře, kteří již osmnáct let hodnotí finanční produkty v soutěži Zlatá koruna. Je jich více než čtyři sta.

Ilustrační foto.
Uvolnění opatření přišlo nečekaně. Ne všechny obchody stihnou v pondělí otevřít

„Nemáme šicí stroje, neumíme šít roušky. Chceme tedy alespoň pomoct tam, kde to umíme a máme dlouholeté zkušenosti. Nejdůležitější je teď samozřejmě zdraví. Důležité je však zachovat si i zdraví finanční, a to jak podnikatelské, tak rodinné. Proto jsme pod názvem „Peníze v roušce“ připravili specializovaného internetového rádce. Chci poděkovat všem členům Finanční akademie, kteří se ihned aktivně zapojili do tohoto projektu,“ říká zakladatel a ředitel projektu Zlatá koruna Pavel Doležal.

KRIZE V SOBĚ SKRÝVÁ I PROSTOR PRO INOVACE

Předseda Finanční akademie Michal Mejstřík se intenzivně zabývá problematikou následků koronaviru. Kromě jiného je teď členem vládního poradního orgánu pro krizové řízení a rekonstrukci.

„Je důležité promýšlet jednotlivé kroky a naplánovat strategii, která nastartuje celou ekonomiku. Jakékoliv přelomové situace nám však dávají i prostor pro inovace, posun dopředu a hledání nových cest. Finanční akademie Zlaté koruny vznikla už před 18 lety, aby pomáhala spotřebitelům, a dnes může pomoci ještě více. Informací je patrně dost, ale správná interpretace je leckdy problém. Asi ne každý má čas studovat tuto problematiku. Od toho jsme tady my z Finanční akademie, a pak všem zájemcům rádi poradíme,“ shrnuje účel nového internetového portálu Michal Mejstřík.

Muž prochází 24. dubna 2020 v Chomutově kolem obchodu s obuví. Den předtím vláda oznámila uvolnění opatření proti koronaviru a prodejny do 2500 metrů čtverečních mimo nákupní centra mohou 27. dubna otevřít.
Nákupy s omezením? Havlíček: Boty si zkoušet můžete, ale jen s ponožkou

Zeptejte se také
* Dotazy mohou zájemci pokládat na internetové adrese www.penizevrousce.cz, případně také na adrese www.zlatakoruna.info/rádce.
* Odpovídají odborníci, členové Finanční akademie Zlaté koruny.