Do ní se tentokrát přihlásily velké a střední pivovary s rekordním počtem pětapadesáti speciálů. Ty zahrnovaly nejen silné ležáky, ale i svrchně kvašená piva typu ALE, míchaná ovocná piva a další neobvyklé chuťové zážitky. Mezi všemi vyčnívaly ty z pivovarů Primátor, Svijany či Plzeňský Prazdroj.

Ilustrační foto
Kontroly certifikátů u piva? Žádný problém, pár vteřin, míní hostinský

U plzeňského zástupce zabodoval hlavně jeho experimentální pivovar Proud se svrchně kvašeným mokem Cotel 14 Stout a pepřovým Saisonem, které se umístily na prvním místě. „K této chuti nás přivedla jednak zvědavost, jednak dlouholetá známost s lidmi, kteří k nám pepř dovážejí. Nejtěžší bylo však najít ten správný poměr, aby pivo moc nepálilo,“ nechala se slyšet sládková Proudu Lenka Straková. Podle ní však pivovar jen u pepře nezůstane: „Teď koketujeme s kávou,“ dodala.

Podle Jany Olšovské z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského se teď ukazuje, že velké pivovary se nebojí přesedlat z klasických ležáků na cestu, kterou dlouhodobě vyšlapávají malé pivovary. „Malým pivovarům se nedá upřít to, že díky nim je nyní rozmanitější svět piva i u těch velkých kolegů. Důkazem správné cesty je i nový pivovar Proud. Chuť jeho pepřového piva mě opravdu mile překvapila,“ uvedla odbornice.

Do popředí se dostávají i kyseláče

Podle ní současné vlně pivních speciálů ještě stále dominují studeně chmelená piva, piva různě svrchně kvašená a hodně chmelená piva: „Postupem doby se však stále více do popředí dostávají i takzvané kyseláče. Tedy piva typu Sour Ale. To jsou kyselé ejly vycházející z nejstarších piv na světě,“ vysvětlila Olšovská.

Lidé popíjející a sedící na zahrádce na pražské Letné 10. května.
Léto mírně zvýšilo tržby v restauracích. Ty se teď ale bojí podzimu

A jaké pivo je podle ní nejtěžší na výrobu? „To se nedá zobecnit, neboť technologie piva je velmi odborně i ekonomicky náročná a každý styl má své specifikum. Lze ale jmenovat například výrobu stoutu, který se děláz tmavých sladů a má velké nároky zejména na scezování. Vždy byla a zůstává náročná také výroba českého ležáku. A když se pivo dělá s láskou a poctivě, není jednoduchá výroba ani svrchně kvašeného ejlu,“ konstatovala expertka.

CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál 2021
Výsledky vybraných kategorií:Svrchně kvašená piva typu ALE (ALE, IPA, APA, stout, porter)
1. Cotel Irish Dry Stout 14°, Pivovar Proud, Plzeňský Prazdroj
2. PRIMÁTOR Stout, PRIMÁTOR
2. Soutock 14°, žitná IPA, Pivovar Proud, Plzeňský Prazdroj
3. PRIMÁTOR APA, PRIMÁTOR
3. PRIMÁTOR IPA, PRIMÁTOR

Míchaná ochucená piva (alkoholická i nealkoholická)
1. Svijanský Vozka YUZU a Bergamot, PIVOVAR SVIJANY
2. Bernard Višeň, Rodinný pivovar Bernard
2. Bernard Švestka, Rodinný pivovar Bernard
3. PRIMÁTOR YUZU, PRIMÁTOR

Neobvyklá piva
1. PEPPER YOUR SAISON, Pivovar Proud, Plzeň. Prazdroj
2. PRIMÁTOR Weizen, PRIMÁTOR
2. Bernard Černý ležák, Rodinný pivovar Bernard
2. Kozel Mistrův Tmavý s čokoládovými slady, Pivovar Velké Popovice, Plzeňský Prazdroj
2. PRIMÁTOR Tchyně, PRIMÁTOR
2. Bernard Kvasnicový ležák 11°, Rodinný pivovar Bernard
3. Radegast Ratar, Pivovar Radegast Nošovice, Plzeňský Prazdroj