Svaz aktuálně sdružuje 161 členů, 138 z nich jsou minipivovary. Celkově se odhaduje, že v Česku je asi 500 minipivovarů. "Pandemie byla první rána, kterou většina z nás přežila. Přesto ukončilo nebo přerušilo svojí činnost téměř 30 pivovarů," řekl prezident svazu Michal Voldřich. Objevily se i nové projekty, které se připravovaly v době před pandemií.

Firmy končily hlavně kvůli tomu, že v době omezení provozů restaurací nebo hotelů neměly kam dodávat svojí produkci. Část z nich ukončila provoz, část majitelé prodali.

Minipivovarů, které průměrně uvaří zhruba 1000 hektolitrů piva ročně, se podle Voldřicha týká zdražování energií a surovin stejně jako velkých firem. Na jednotlivé minipivovary bude zdražování dopadat postupně podle toho, do kdy mají uzavřené smlouvy, dodal.

V Kaplici se zrodila tradiční jihočeská pochoutka cmunda po Kaplicku, výborně ji umí připravit ve Slovanském domě na náměstí.
Nejlepší cmundu po kaplicku umí ve Slovanském domě. Specialitou jsou i koláčky

Podle Voldřicha se také potvrdilo očekávání svazu, že pivo do letošního června zdraží o deset deset procent. Další zdražení očekává koncem léta, kdy pivovary začnou vařit ze surovin z letošní sklizně. Důvodem je, že výrobní náklady výrazně vzrostly i zemědělcům, a to až dvojnásobně. "Na výrobu sladu je potřeba velké množství energie. Nárůst cen sladu bude zásadní a máme signály, že něco podobného se očekává i u chmele," doplnil Voldřich.

Svaz upozornil také na to, že minipivovary v době pandemie nedosáhly na vládní kompenzace. Podle svazu by jim nyní pomohlo snížení DPH na energie. "Je náročnější energeticky vyrobit pivo v minipivovaru než ve velkém pivovaru," dodal Voldřich. Uvítal by také, kdyby minipivovary platily spotřební daň podle toho, kolik uvaří piva.

Svaz 10. a 11. června pořádá 10. ročník Festivalu minipivovarů na Pražském hradě. Letos se ho zúčastní 50 pivovarů z Česka a k degustaci bude připraveno přes 100 druhů piv.