„Viděli jsme instruktážní video, jak se ochranné masky vyrábí a vzhledem k tomu, že máme ve firmě potřebné vybavení, 3D tiskárnu i skvělé vývojáře, rozhodli jsme se s tím taky začít. Co do funkčnosti se dá říci, že ochranná maska vyráběná 3D tiskem je technologicky vylepšená verze roušek, které nyní šije celé Česko. Lépe drží na obličeji a jejich součástí je i antibakteriální filtr, který stříháme a vkládáme do hotové masky,“ říká Jacob Ringler, ředitel české pobočky SAP Concur.

Podle Ringlera začala firma ihned tisknout.

Pro zaměstnance i pro další potřebné

„Výroba jedné masky zabere přibližně 8,5 hodiny. Týdně jsme schopni vyrobit přes 20 ochranných masek na boj proti koronaviru. První masky jsme věnovali provozním zaměstnancům, recepčním v naší budově, kteří musí denně docházet do práce. Další bychom rádi předali těm, kteří to nejvíce potřebují. Už se nám pár zájemců ozvalo prostřednictvím sociálních sítí, dalším poptávkám jsme otevřeni. Jsme připraveni pomoci,“ doplňuje Jacob Ringler.

Firma SAP Concur je dodavatelem cloudového řešení pro správu služebních cest a cestovních výdajů, který je součástí společnosti SAP, lídra na trhu s podnikovým aplikačním softwarem.

 V Praze sídlí SAP Concur v netradičních kancelářích inspirovaných letištěm o rozloze 700m2 s názvem AppPort. První kanceláře svého druhu se nacházejí v Metronom Business Center, jednom z nejmodernějších kancelářských komplexů v Praze.

V těchto dnech pracuje většina zaměstnanců z domu. Vedení společnosti stanovilo politiku “WFH” (Work From Home) pro 500 osob. Virtuální týmové videohovory jsou nyní součást každého pracovního dne.

Funguje také nepřetržitá technická podpora pro zaměstnance, kterým doma chybí potřebné vybavení jako monitory a další nástroje.  (kuc)