Bylo také podáno 83 návrhů na bankrot obchodních společností, 507 návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů a 1354 návrhů na osobní bankrot. Proti březnu se počet bankrotů i návrhů na bankrot ve všech kategoriích snížil. Počet bankrotů obchodních společností se oproti březnu snížil o 14, zatímco počet návrhů na jejich bankrot klesl o 31. U fyzických osob podnikatelů (FOP) se počet bankrotů meziměsíčně snížil o 72 a počet návrhů na bankrot o 133.

Skvělé podmínky, ale bez lyžařů. Sjezdovky ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně zůstaly v zimě prázdné.
Špindlerův Mlýn dostal na kompenzacích dvanáct procent. Je to kritické, přiznává

„Počet bankrotů se v obou kategoriích snížil poprvé po třech měsících, během kterých postupně rostl. Důvodem je hlavně vysoký březnový počet bankrotů i návrhů na bankrot ve všech kategoriích. Dubnová čísla se tak vracejí na úroveň těch únorových,“ komentovala čísla Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Smutné prvenství Prahy 

Nejvíce firemních bankrotů podle CRIF bylo v dubnu vyhlášeno v Praze (17) a hned potom v Moravskoslezském kraji (9). Naopak žádný bankrot OS nebyl vyhlášen v Olomouckém kraji. Mezi podnikateli bylo nejvíce bankrotů vyhlášeno ve Středočeském a v Ústeckém kraji (64), nejméně na Vysočině (17) a na Zlínsku (19).

Pražský hrad a Petřín.
Pražské památky nabízejí s otevřením slevy. Radní chce probudit cestovní ruch

Nejvíce firemních bankrotů bylo vyhlášeno v obchodu (18), profesních, vědeckých a technických činnostech a ve zpracovatelském průmyslu (shodně 7). Mezi podnikateli bylo nejvíce bankrotů vyhlášeno ve stavebnictví (127) a v obchodu (106).