Nezávislá porota se pro udělení titulu EY Podnikatel roku 2022 Zlínského kraje majiteli společnosti SPUR rozhodla mimo jiné právě proto, že při výrobě klade velký důraz na témata, jako jsou ochrana životního prostředí a odpovědné podnikání. Svým přístupem dokazuje, jak může fungovat udržitelnost v praxi a být tak inspirací i pro mnohé další podnikatele.

Pod vedením Tomáše Dudáka se společnosti SPUR, která vznikla privatizací někdejšího Výzkumného ústavu gumárenské a plastikářské technologie, u jehož vzniku stál legendární Tomáš Baťa, daří i přes mnohé těžkosti kontinuálně růst, v průměru o 13 procent ročně.

Datová schránka. Ilustrační foto.
Nové datové schránky? Neztraťte kódy, zdůrazňují před jarem odborníci

„Velmi si vážím tohoto ocenění, které určitě nevnímám jako uznání práce mé, co by jednotlivce, ale práce celé skupiny lidí, kteří pomohli budovat naši firmu. Je potěšující, že přichází od poroty složené z lidí, kteří jsou pro mě inspirací. Ani ne tak z byznysové pohledu, jelikož ten můžeme mít každý jiný, ale především z pohledu toho, že jim nejde jen o osobní prospěch. Je mi ctí řadit se mezi ně,“ uvedl krátce po převzetí titulu Tomáš Dudák.

„Příklad Tomáše Dudáka, který převzal vedení plastikářské firmy SPUR od svého otce, je velkou inspirací pro všechny rodinné firmy. Tomáš velmi úspěšně pokračuje v rozvoji plastikářské výroby na Zlínsku a současně klade velký důraz na ochranu životního prostředí a udržitelné podnikání,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

„Zlínský kraj patří odjakživa k regionům, kde vznikají dobré nápady a žijí zde šikovní lidé, co se nebojí práce. Díky soutěži EY Podnikatel roku máme možnost seznámit se s úspěšnými podnikatelskými příběhy z našeho okolí, které se mohou stát inspirací pro ostatní. Fandím všem, kdo se do soutěže přihlásili, a přeji jim hodně úspěchů,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Desátý regionální vítěz

Ve Zlínském kraji byl letos vyhlášen v pořadí již desátý regionální vítěz. Ač rozlohou i počtem obyvatel patří zlínský region v rámci České republiky k těm menším, úspěšnému podnikání se zde daří, jak dokazuje Petr Chmela, držitel titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky a spolumajitel společnosti TESCOMA, kterou znají zákazníci daleko za hranicemi Česka.

Ilustrační foto
Vláda podpořila zákon, který má umožnit podnikatelům předejít úpadku

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 České republiky budou vyhlášeny 28. února 2023. Vítěz z České republiky se následně zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.