I když se kongres uskutečnil začátkem května, ke skutečnému začátku se vraťme do září 2022. Z podnětu společnosti makro Cash and Carry vznikla tehdy iniciativa „České pole“, jejímž cílem je oživit pěstování a konzumaci tradičních domácích plodin, především tváří v tvář rostoucímu dovozu. V úvodní fázi jde o česnek a brambory.

Pokles rozlohy

Ty se během staletí staly nedílnou součástí národního jídelníčku a silně pomohly i v obdobích hladomoru. Vše se však mění, za posledních dvacet let rozloha plochy, na níž se brambory v ČR vysazují, klesla zhruba o čtvrtinu na necelých 22 tisíc hektarů.

Zážitek je už jen pohled do Vypečenýho okna. Určitě neodoláte
OBRAZEM: To si dám. Oblíbené zelňáky z Vypečenýho okna voní daleko

Jak trend změnit? Cílem kongresu bylo ukázat bramboru jako tradiční, zdravou, výhodnou a chutnou surovinu, která má pevné místo v tuzemské stravovací kultuře. A také výborné podmínky na pěstování. Navzdory tomu se její význam ve stravování trvale snižuje. V roce 1950 dosáhla průměrná spotřeba na osobu 146 kg, v roce 2021 však už jen sedmdesát.

Projev dobré praxe

V diskusi vystoupil i ministr zemědělství Zdeněk Nekula, který akci zaštítil: “Považuji za důležité, aby si spotřebitelé vybírali brambory z domácí produkce. Vítám proto každou iniciativu, která k tomu směruje. Věřím, že podobné akce jako výraz dobré praxe mohou významně přispět k propojování pěstitelů, obchodníků, gastronomů i konzumentů.“

Jan Šťastný a Štěpán Ren (vpravo, majitel Kauboy)
Nic nečančáme. Jablečný mošt je naše zlato, říká majitel Kauboye Ren z Ústí

Místopředseda Českého bramborářského svazu Vlastimil Rasocha analyzoval rizika, s nimiž se pěstování brambor nyní pojí. Jedním z nich je cena pro zemědělce. Náklady na hektar brambor jsou např. oproti obilí více než trojnásobné, překračují sto tisíc korun. I to je podle něho jeden z důvodů ústupů z minulých pozic. Cestu vidí v rozšíření státní podpory.

Vedoucí komunikace makro Cash and Carry Martin Čivrný neskrýval spokojenost s akcí: „Povedlo se nám něco velkého. Na jeden den jsme pod jednu střechu dostali odborníky z celé republiky, ale jako řečníka uvítali i hosta z USA, aby společně hovořili o důležitosti na první pohled tak obyčejné plodiny. Naše společnost se bude i nadále snažit o podporu pěstování českých plodin, aby si zachovaly důstojné místo ve stravovací kultuře Čechů.“