„Potřebujete poradit v souvislosti s covid-19? Máte dotaz, připomínky nebo podněty a nevíte na koho se obrátit?,“ uvádí nové stránky na adrese pravniporadna.praha.eu, kde je před odesláním dotazu nebo komentáře třeba zadat IČO.

Magistrát v pomoci podnikatelům využije zkušenosti i know-how hospodářské komory. Ta bude impulsy pražských podnikatelů koncentrovat na jedno místo a průběžně je vyhodnocovat.

„Od toho si slibujeme konkrétní doporučení, jakým způsobem a v jakém segmentu pomoci k restartu podnikání v Praze,“ řekl k novince primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha sobě).

Odpoví specialisté

„Řada podnikatelů a živnostníků se ztrácí v obrovském množství informací a nových opatření kvůli epidemii covid-19, takže jsem rád, že jim takto můžeme pomoct,“ dodal další náměstek Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu/STAN).

Hospodářská komora na zodpovídání dotazů vyčlenila své specialisty. Otázky právního charakteru bude řešit ve spolupráci i s externími právními kancelářemi. Podobná podpora existuje ve všech krajích, kde krajské a okresní hospodářské komory s radnicemi radí místním podnikatelům, jak mají v krizi postupovat.

Soukromý sektor v hlavním městě vloni zaměstnával 585 tisíc zaměstnanců. „Problémy podnikatelů v Praze, obzvlášť v oblasti cestovního ruchu, budou mít negativní dopady na výrobu a služby v regionech, na trh práce. Magistrát ale dopady vládních kroků může zmírnit, bude-li naslouchat potřebám podnikatelům,“ poznamenal prezident hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Hospodářská komora nabízí také možnost osobních konzultací ve čtyřech kontaktních místech. Nejlépe po předchozím objednání.