Pet Punk Coffe totiž sází nejen na precizní přípravu výběrové kávy, ale i na propojení s bistrem Pawliczky Stoikovové, jejíž snídaně a zákusky jsou rovněž vyhlášené.

„V Česku zatím nefunguje, že by se kavárny uživily jen na kafi, je potřeba mít v nabídce i něco k zakousnutí. Proto jsem rád, že jsme tady na tom malém prostoru vytvořili dva podniky v jednom. Já se věnuju kávě a Pawliczka peče,“ říká barista Petr Polák.

Ačkoliv počet kaváren ve městě přibývá, lidé se do nich podle Poláka stále ještě učí chodit. „U nás je pořád zakořeněnější, že si kávu uvaříme doma, ven se chodí spíš na pivo. Teda platí víc o starší generaci. Mladí už začínají chodit do kaváren běžněji,“ porovnává majitel Pet Punk Coffe.

Nejvíce se podle něj stále pije klasické espresso, ale do popředí jdou díky dostupnosti výběrových káv i různé alternativní přípravy. Polák například doporučuje chuťově jemnější a objemově větší hrnek filtrované kávy, kterou má vždy připravenou. Výběrovou kávu bere především ze dvou pražíren – od liberecké značky Nordbeans a od ostravské pražírny Father’s.

Velmi intenzivní chuť Polákem připraveného espressa ale nezapříčiňují jen kvalitní kávová zrna, ale ještě jedna odlišnost v přípravě, kterou nám prozradil.

„Já espresso připravuji z 15 gramů výběrové kávy, takže to se na jeho chuti určitě také podepisuje. Vždyť je to skoro dvojnásobná dávka! Běžně se totiž espresso dělá ze 7 až 10 gramů kávy,“ dodává barista, který zastává heslo, že káva je pro lidi palivo, aby fungovali.