Opatření se týká všech zaměstnanců. Znamená to, že například základní mzda pokladních se bude bez příplatků pohybovat v rozmezí 24 000–30 000 Kč měsíčně.

KOREKTNÍ JEDNÁNÍ

Za poslední čtyři roky zvyšuje společnost Penny Market mzdy už pošesté.

„Zohledňujeme samozřejmě vývoj na pracovním trhu i ekonomickou situaci ve společnosti. Porovnáme-li skutečné minimální mzdy bez jakýchkoliv příplatků – například za víkendové směny – a pro zaměstnance s plným úvazkem, pak se platové podmínky našich zaměstnanců dlouhodobě drží nad průměrem v odvětví obchodu. Naši pracovníci tak patří v rámci obchodních řetězců k nadprůměrně ohodnoceným,“ konstatoval při této příležitosti jednatel společnosti Martin Peffek.

„I letošní jednání byla korektní. Oceňujeme přístup společnosti Penny Market, pro kterou je spokojenost zaměstnanců prioritou. Jsme rádi, že mezi námi funguje sociální dialog na vysoké úrovni,“ říká prezidentka Unie zaměstnanců, logistiky a služeb Renáta Burianová.

SOUBOR BENEFITŮ

Zvýšení mezd je výsledkem kolektivního vyjednávání, v jehož rámci došlo také ke zvýšení příspěvku na penzijní připojištění o sto korun na sedm set korun měsíčně a stravenky z 80 na 90 korun za odpracovaný den. Plošně je zavedena i týdenní dodatková dovolená.

Podle jednatele Martina Peffeka je samozřejmou součástí podnikové kultury i možnost práce na zkrácený úvazek.