Nabídka levnější elektřiny v nízkém tarifu dnes už není omezena pouze na noc, ale tzv. vysoký a nízký tarif lze využívat v předem daných hodinách v průběhu celého dne.

„Na dvoutarifní sazbu mají nárok především domácnosti, které využívají elektřinu k vytápění nebo alespoň k ohřevu vody,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.  

Řada spotřebičů, jako například pračky, myčky, trouby nebo domácí pekárny, je dnes vybavena funkcí odloženého startu, takže je stačí jenom naprogramovat. Pokud ale i další aktivity, třeba vysávání či žehlení, přesunete do hodin s nízkým tarifem, vaše úspora může být ještě větší.

„S nízkým tarifem můžete ušetřit třeba i desítky procent spotřeby, což vám může přinést až tisíce korun ročně,“ vysvětluje Libor Holub.

Přepínání vysokého a nízkého tarifu se řídí centrálně pomocí technologie hromadného dálkového ovládání (HDO). Časy spínání se ale v průběhu roku mění, takže se vyplatí zjišťovat si tuto informaci včas.

Pokud máte dvoutarifní sazbu přidělenu, nemusíte se obávat, že byste o ni přišli se změnou dodavatele elektřiny. Distribuční sazby totiž přiděluje distributor a ten vám i při změně dodavatele zůstává stejný.