"Je to velmi náročné, ale samozřejmě musíme dodržet všechna ta pravidla, vždyť nám ani nic jiného nezbývá," uvádí po pondělní směně ostravská kadeřnice Andrea Kotalová.

Kadeřnice (zleva) Andrea Kotalová a Karin Krejčířová se připravují na znovuotevření svého Kadeřnictví KA, 8. května 2020 v Ostravě. Povinné ochranné pomůcky které musí používat aby se zamezilo šíření koronaviru (COVID-19).
Konečně! Ženy mohou od pondělka zase ke kadeřníkovi. Zájem je obrovský

Na mysli má především to, že mistryně i mistři nůžek musí pracovat v rouškách, ochranných štítech přes obličej i v rukavicích. To vše dělá jejich práci mnohem těžší. "Je nám vedro, uz jen pro to, že v uzavřených prostorách provozoven často používáme fény. Ruce v rukavicích se zase velmi rychle zapotí," popisuje kadeřnice.

Podívejte se na fotogalerii příprav kadeřnictví na první den otevření 

Ta je přes to ráda, že se věci opět pomalu vracejí k normálu. A čemu se v pondělí věnovala nejvíce? "Ženy chtěly hlavně barvit vlasy, protože doma si na tak náročnou proceduru netroufnou, a samozřejmě už se těšily, jak zase budou skvěle vypadat," usmívala se Andrea Kotalová.

Žel, není v jejich silách ani v silách dalších kolegyň a kolegů uspokojit obrovský zájem, který první dny otevření kadeřnických salonů a provozoven provází. "Je mi to líto, i když se snažíme, některé zákaznice musí počkat, protože ten nával je opravdu obrovský," dodává kadeřnice z Ostravy. 

Lidé nakupují v obchodním domě Avion Shopping Park Ostrava, 11. května 2020 v Ostravě.
PODÍVEJTE SE: IKEA v Ostravě v pondělí otevřela a spolkla frontu za pár sekund!
Znovuotevřená zahrádka restaurace Slezska P.U.O.R. , 11. května 2020 v Ostravě.
OBRAZEM: Ostravské restaurace rozjely zahrádky, vysmátí hosté cinkali sklenicemi