close Ministr dopravy Martin Kupka info Zdroj: Deník/archiv zoom_in Ministr dopravy Martin Kupka „Na základě podnětů vypíšeme architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí, abychom našli nejlepší možné řešení, které bude co nejvíce v souladu s krajinným rázem území,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

„Pražský okruh svým názvem může budit dojem, že se jedná o něco, co se týká pouze Prahy. To je velký omyl. Není to dálnice jenom pro Prahu a pro střední Čechy, jak by se mohlo zdát. Je to klíčová komunikace pro celou Českou republiku, pro všechny naše občany. Je to dluh, který musíme urychleně splatit,“ doplňuje Martin Kupka.

close Radek Mátl, generální ředitel ŘSD ČR info Zdroj: ŘSD ČR zoom_in Radek Mátl, generální ředitel ŘSD ČR „Příprava dostavby Pražského okruhu se musí stejně jako každá jiná velká infrastrukturní stavba vypořádat s řadou podnětů ze strany dotčených obcí a městských částí, které se týkají samotné trasy či podoby dálnice. Aktivně proto přistupujeme k diskuzi se zástupci samospráv a různých zájmových spolků. Intenzivně s nimi jednáme a hledáme kompromisní řešení,“ popisuje přístup Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) generální ředitel Radek Mátl.

Dostavba Pražského okruhu je rozdělena na několik úseků – konkrétně 518 (Ruzyně – Suchdol), 519 (Suchdol – Březiněves) a 520 (Březiněves – Satalice). S ohledem na dostavbu byla pro úseky 518 a 519 podána na Ministerstvo životního prostředí žádost o vydání závazného stanoviska EIA. V této souvislosti se v pondělí 6. listopadu uskutečnilo jeho veřejné projednání. U části 520 je ŘSD těsně před podáním žádosti o vydání závazného stanoviska EIA.

V případně jihovýchodní části označované jako úsek 511 (Běchovice – D1) ŘSD ČR vykupuje pozemky (85 procent z nich je vykoupeno), podalo žádost o stavební povolení a připravuje podklady pro výběrové řízení na zhotovitele stavby, jejíž zahájení se předpokládá koncem příštího roku.

Dostavba Pražského okruhu uleví silné dopravě na Spořilovské, Evropské, V Holešovičkách, v tunelovém komplexu Blanka, Karlovarské, Kbelské, Jižní spojce, Štěrboholské a mnoha dalších ulicích. Mezi Suchdolem a Bohnicemi bude nový most, který bude i pro cyklisty a pro pěší. Zároveň tranzitní a dálková doprava nebude vytvářet ve špičkách kolony jako dosud. 

close Mapa Pražský okruh info Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic zoom_in Mapa Pražský okruh  

close Mapa Pražský okruh - tunely info Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic zoom_in Mapa Pražský okruh - tunely