Ještě ani neotevřeli, přesto mají plno. A tak byste k nim tento čtvrtek a pátek večer šli na pivo marně. Českobudějovická restaurace Masné krámy už má rezervovány všechny stoly. „Lidé nám volali už v pondělí a to i na soukromá čísla,“ říká provozní vyhlášeného podniku František Sýkora. „Obsazeno máme na padesát procent, ale večer je plno,“ dodal.

Podobně je na tom zhruba deset dalších restaurací a pivnic z celkem pětadvaceti, které při rychlém průzkumu oslovili reportéři Deníku po celé republice. 

„Chystáme se na otevření, udělali jsme velký úklid a omezili počet stolů, abychom dodrželi opatření. I na víkend už máme spoustu rezervací a v pátek budeme mít nejspíš plno,“  uvedl Jiří Rozkošný, provozovatel restaurace U Jiřího v Přelouči na Pardubicku.

Štamgasty čekají i v pivnici Hermína v Bechyni. „Těší se a my na ně," uvedl spolumajitel podniku František Uhlík. S Luďkem Šandou provozují pivnici i penzion s restaurací. „Do restaurace už máme rezervace na víkend, spíš na večeře," zmínil Uhlík. 

Na hosty se těší i U Toulavé pípy v Pardubicích. „Na otevření jsme byli připraveni už v pondělí. Očekávám, že několik prvních dnů budeme mít plno,“ uvedl její provozovatel Karel Kouřílek.

Lidi stejně pijou doma

V restauraci U Kubínů v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku to vidí jinak. „Lidé si odvykli někam chodit a popíjejí po garážích. Nějakou dobu potrvá, než se vrátí zpět,“ přemítal majitel restaurace Milan Vlček.

Rychlý průzkum Deníku
z 25 pivnic a restaurací:
* 10 už má plno nebo téměř plno
* 4 mají obsazenou minimálně polovinu
* 8 mají více než polovinu míst volných
* 4 rezervace nedělají

Podobně s nadhledem se na situaci dívá majitel řecké taverny Masa Buka v Liberci Nikolaos Pappas.

„Pár rezervací už máme, ale předpokládáme, že se to bude plnit v nejbližších dnech. Navíc se blíží Vánoce, takže lidé budou spíše přemýšlet o dárcích než o rezervacích,“ řekl.

První rezervace na víkend přijímali ve středu dopoledne v brněnském Baru, který neexistuje.

„Zatím máme čtyři rezervace na pátek a dvě na sobotu, přičemž jednu rezervaci tvoří průměrně tři lidé. Počet míst při kapacitě snížené na polovinu je přibližně šedesát, takže prostor ještě máme. Moc se na otevření těšíme,“ uvedl mluvčí baru Michal Lapčík.

Kdo dřív přijde…

Celkem čtyři z oslovených pivnic či restaurtací v rychloprůzkumu odpovědělo, že rezervace nepřijímá. Mezi nimi i restaurace U Bystroňů v Dolní Lutyni na Karvnsku.

„Nepřijímáme rezervace, kapacita podniku je už tak malá. Běžně máme šedesát míst, po dodržování rozestupů třicet. Zkrátka kdo dřív přijde, ten dřív sedí. Fungujeme takto celý rok od vypuknutí epidemie, tedy když zrovna nemáme zavřeno a nejedeme na výdejní okýnko,“  poznamenal majitel restaurace.