"Restaurace se nám vyprázdnily, během dvou týdnů je všechno pryč, akce do konce roku (v restauracích) jsou prakticky zrušené," tvrdí Voldřich, který je i spolumajitelem jihočeského minipivovaru Pivovarský dvůr Zvíkov. Podle Voldřicha hrozí to, že bez státní pomoci obor zcela zmizí.

Ilustrační foto
Hospody v krizi. Tržby klesají na polovinu, majitelé chtějí přes týden zavřít

Minipivovary podle Voldřicha potřebují hlavně přežít zimu. Klíčové pro ně bude udržet si zaměstnance a další personál, aby mohly vůbec jarní rozjezd udělat. "Vždy jsem byl proti dotacím, ale kompenzace jsou nyní potřeba. Obor je poškozený," řekl. Ve Stěžerách přítomné pivovarníky vyzval k tomu, aby za pomoc minipivovarům lobbovali u politiků.

Stovky minipivovarů

V Česku je nyní kolem 500 minipivovarů a jejich počet se za poslední dva roky zvýšil asi o 50. "I letos se celkový počet minipivovarů zvýšil, přestože některé skončily. Šlo hlavně o dříve rozpracované a nyní dokončené projekty," uvedl předseda Sdružení přátel piva Tomáš Erlich. Dosavadní poměrně masivní nárůst počtu minipivovarů podle něj kvůli epidemii v příštím roce zřejmě skončí.

V neoveském Rodinném vinařství Košut lahvovali Svatomartinská vína.
Tornádo jim zničilo hektar vinic. Přesto Košutovi lahvují Svatomartinská vína

Minipivovarem je provozovna s ročním výstavem do 10 000 hektolitrů. Kromě vlastních restaurací jsou pro minipivovary klíčovým trhem ostatní hospody. Minipivovary produkují 2,5 až tři procenta piva vyrobeného v ČR, v souhrnu v nich pracuje asi 5000 lidí. V regionech oživují cestovní ruch a život měst a vesnic.