David nastoupil do této prodejny v Obchodním centru Letmo přímo naproti hlavnímu nádraží v Brně jako její manažer v prosince 2022. A to v situaci, kdy hlavního vedoucího prodejna postrádala.

Jak bravurně se mu podařilo tým prodejny stabilizovat a její provoz zkvalitnit, ocenili jeho nadřízení nominací v rámci soutěže Zlatý Albert rovnou na titul manažer roku 2023, který mu byl po zásluze udělen. Stal se tak služebně nejmladším manažerem roku v historii udílení ceny.

Albertovy hodnoty

Týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. To jsou hlavní hodnoty, na kterých si společnost Albert zakládá. Na jejich základě vytváří pro všechny kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, službě Albert Online i centrále zdravé a bezpečné pracovní prostředí.

V posledním pravidelném průzkumu spokojenosti doporučilo Albert jako místo k práci úctyhodných 89 % zaměstnanců. Bonusy jako Zdravý Albert, kdy specialista radí v oblasti stravování, rekreační bonusy, sleva na rodinný nákup několikrát do roka, stravenkový systém nebo multisport karta jsou jen částí benefitů, které mohou zaměstnanci využívat.

Ti nejlepší z nich se díky nominaci svých kolegů pak mohou dočkat ocenění Zlatý Albert, které se každoročně vyhlašuje na slavnostním galavečeru v Praze, a kterým byl oceněn i David Krška.

Práce potřebuje mít podle Davida drive

„Ve své profesní orientaci jsem se chvíli hledal,“ připouští David.

„Technické lyceum, které jsem vystudoval, ani kancelářská práce ve Státním pozemkovém úřadě mě nezaujaly. Takže u mne zvítězil zájem o práci, která má drive, což představovalo vrhnout se do maloobchodu,“ vysvětluje svůj profesní progres.

„Inspiraci pro to jsem měl z naší rodinné firmy, která se orientovala na nápojový sortiment. A něco jsem podědil zřejmě i z rodiny svého otce, který je Slovák a jeho příbuzní mají zase hodně rozsáhlý trh s vlastní produkcí čerstvých sýrů,“ odhaluje oceněný manažer svůj osobní blízký vztah k potravinářskému prodeji.

Základ je flexibilita

„Stereotyp byste v naší prodejně těžko hledal, naše práce je živá a dynamická, což je jeden z aspektů, který zaměstnanci oceňují,“ vysvětluje David kouzlo práce v maloobchodě.

„Běžný směnový tým tvoří 10 lidí, ale všichni musí počítat s tím, že budou flexibilní. Právě v tomto jsem se našel. Prodejna není ani pro manažera jen práce za počítačem, ale má každý den jinou potřebu. Třeba mým oblíbeným sortimentem je zelenina, ale jdu vždy tam, kde je co potřeba. Jednou je to pokladna, podruhé příjem zboží,“ vysvětluje nutnou flexibilitu u zaměstnance i u své pozice.

Možnosti růstu a zasloužený postup

„Za mě je největší benefit, co Albert jako zaměstnavatel nabízí, možnost kariérního růstu. A co chci určitě vyzvednout, je fakt, že je oceňována snaha a úspěch, nikoliv délka doby zaměstnání. Mě takový kariérní růst zrovna potkává. Zodpovědnost za tuto prodejnu jsem předal k 30. dubnu, a od 1. května jsem se stal district manažerem. Převzal jsem zodpovědnost za 14 prodejen, které se nacházejí zčásti v Brně a zčásti ve směru na Vysočinu,“ s nadšením informuje David.

„Posouvám se tím dál. Je to pro mě zajímavá výzva, jsem rád, že přišla,“ doplňuje.

„Možností svého kariérního růstu si velice vážím, nejklíčovější je pro jednotlivce podpora nadřízených a kolektivu. Je opravdu skvělé mít tým, kterému vděčíme za to, jak vše funguje,“ uzavírá.

MEDAILONEK DAVID KRŠKA
* 12. června 1993 v Kyjově (okr. Hodonín), po otci napůl Slovák.

• Absolvoval Technické lyceum ve Strážnici. Z bydliště ve Vracově se přestěhoval do Brna při vysokoškolském studiu ekonomie a managementu.
• Davidovo studium souvisí s kořeny v rodinné firmě orientované na nápojový sortiment.
• I slovenská část rodiny se podnikatelsky věnuje  výrobě čerstvých sýrů, známé jsou Zázrivské korbáčiky, které mají na trhu významné místo.
• Do řetězce Albert nastoupil před 2 lety. Díky svým zkušenostem se rovnou ujal pozice manažera prodejny.
• Mimo práci se teď v Davidově životě všechno točí kolem dcery, která se mu narodila v prosinci. Aktuálně největším koníčkem je určitě péče o rodinu.
• Letos 21. března byl oceněn v soutěži Zlatý Albert a v kategorii Manažer roku 2023, a stal se tak služebně nejmladším manažerem roku.