Dobré nápady se cení

Podle Stockholmského mezinárodního institutu se polské a české dodávky zbraní podílely na celkovém objemu vývozu na Ukrajinu více než z dvaceti procent.

Česká vláda uvádí, že během prvních dvanácti měsíců poslala na Ukrajinu vojenské dodávky v hodnotě čtyřiceti miliard korun. Součástí bylo třeba 89 tanků, 226 obrněných vozidel nebo 38 houfnic. Aby plnily svůj účel, všechny tyto zbraňové systémy potřebují odpovídající munici. Klíčovým dodavatelem je největší český výrobce velkorážní munice, ryze česká společnost STV Group.

Zbrojařské firmy ve světě i v Evropě reagují na prudce rostoucí poptávku rozšiřováním výroby a náborem nových pracovníků. Najít nové zaměstnance je však pro ně těžké.

Zejména v České republice, kde čelí jednomu z nejsložitějších pracovních trhů v Evropské unii. Míra nezaměstnanosti je v tuzemsku dlouhodobě mimořádně nízká.

Firmy tak hledají nápady, jak a čím zaujmout nové i stávající pracovníky. Se zajímavým benefitem pro perspektivní zaměstnance přišel český výrobce munice a dělostřeleckých granátů, česká společnost STV Group, pokračující v tradici První muniční továrny v Poličce, založené v r. 1920.

Spolupráce s městem

Nové byty vzniknou v areálu bývalého dětského domova. V případě zájmu si část bytů bude moci odkoupit město pro vlastní bytové potřeby.

„Věřím, že stavební práce stihneme do konce roku 2025 tak, aby se do bytů mohli začátkem dalšího roku nastěhovat naši noví nájemci,“ popisuje plány české společnosti STV Group, hrdého partnera Armády ČR, člen jejího vedení Lukáš Hervert.