„Napadlo nás to, když jsme viděli, že někde mají automat na brambory a zeleninu,“ říká vedoucí nošovické zelárny Ivana Bolíková. Připustila, že vesnice nedaleko Frýdku-Místku, známá i pivovarem či automobilkou, má v tomto směru kuriózní prvenství. A možná nejen republikové. O jiném podobném zařízení na zelí totiž neví.

„Automat máme od února a zákazníci jsou spokojení. Denně prodáme dvacet kilo kyselého zelí, tedy čtyřicet půlkilových balíčků,“ uvádí Ivana Bolíková. Zemědělské družstvo vlastníků Nošovice pěstuje zelí na osmnáctihektarové výměře.

Plně autonomní stroje Bakus od firmy VitiBot budou obdělávat vinohrady ve vinařství Kolby v Pouzdřanech a ve vinařství Vinselekt Michlovský
Nikdy nespí a jede nonstop. Robot ve vinohradu zastane práci za dva traktory

Po zpracování ho prodává také v pětikilovém, desetikilovém a třináctikilovém balení. V automatu umístěném v areálu družstva u silnice na Vyšní Lhoty by se měly časem objevit také pětikilové balíky. Stejně tak jako čerstvé hlávkové zelí.

„Je to dobrá věc, když mi dojde moje, beru si kysané zelí z automatu. Stejně jako čerstvé kravské mléko, které u nás prodávají družstevníci v automatu už léta,“ nechal se slyšet jeden z klientů. Další poznamenal, že kyselé zelí je nejlepší dušené a s husičkou.

Půlkilogramové nošovické kyselé zelí z automatu vyjde jen na patnáct korun. V okolí je to bezkonkurenční cena. V místních obchodech stojí kolem dvaceti a ve stánku u cesty chtějí za import z Polska devětadvacet korun.