Dobře udržovaný a správně seřízený kotel vám přitom může ušetřit i několik tisíc ročně. Nejde přitom jen o nižší spotřebu drahého plynu. Servis prodlužuje životnost kotle a snižuje počet poruch i spotřebu energie v domácnosti.

V případě, že by se vám kotel v záruční době porouchal a bylo potřeba jej reklamovat, bude se výrobce ptát, zda docházelo k pravidelné kontrole a servisu. Když ne, tak se šance na úspěšnou reklamaci sníží.

Test na koronavirus (ilustrační snímek)
Koronakrize pouze neškodila. Pro některé firmy byla příležitostí k rozjezdu

„Správně fungující kotel může být rozhodující i pro bezpečí vaší domácností a rodiny,“ upozorňuje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.

Jak známo, zemní plyn bývá dobrý sluha, ale zlý pán. I proto sice ze zákona kontrola kotle povinná není, ale spalinové cesty (nejčastěji tedy komína) ano. Kontrolu kotle můžete nyní mít i v ceně dodávek plynu.

„Tuto službu mohou nově využít zákazníci Bohemia Energy. Se službou SERVIS mají naši odběratelé kontrolu plynového kotle a spalinové cesty v ceně dodávky zemního plynu. U nás se nemusí o nic starat, termín pravidelné kontroly sami ohlídáme a vždy včas domluvíme,“ upřesňuje Libor Holub.