To bude znamenat přenos know-how a kvalifikace v oblasti UAS. Díky němu bude společnost LPP schopna podporovat výrobu, životní cyklus, výcvik, certifikaci, a integraci požadovaných UAS. V sektoru se očekává také vznik nových pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou.

Díky novému centru by se Česká republika stala klíčovým přispívatelem této kategorie systémů v NATO i celé Evropě. Jedinečné technologie a odborné znalosti společnosti LPP v oblasti leteckého a obranného průmyslu zajišťují vysoce výkonná a nákladově efektivní řešení.

Průmyslová spolupráce

Toto partnerství oznámily obě společnosti LPP a Elbit Systems souběžně se setkáním izraelského a českého premiéra, na kterém se jednalo o průmyslové spolupráci mezi Izraelem a Českou republikou.

„Máme velké štěstí, že můžeme být partnery společnosti LPP. Jejich inovativní a pokrokový přístup se pro Elbit Systems dokonale hodí. Jsme přesvědčeni, že se nám společně podaří realizovat mnoho úspěšných projektů. Je to dokonalý příklad toho, jak může být spolupráce se správnou a schopnou místní společností přínosná pro obě strany,“ říká Yoram Shmuely, generální ředitel společnosti Elbit Systems Aerospace.

Kvalitní produkty z našeho regionu
Kvalitní produkty z našeho regionu: Výrobci využívají také chytrou houbu

Společnost Elbit Systems je světový lídr v oblasti bezpilotních letounů. Jako dodavatele pokročilých řešení pro UAS v různých oblastech působení si ho vybrala řada zemí, včetně Švýcarska, Kanady, Slovenska, Maďarska, Francie, Indie, Filipín, Singapuru, Brazílie, Mexika a mnoha dalších. Je také hlavní dodavatel UAS pro izraelské obranné síly.

Nabídka bezpilotních leteckých systémů společnosti Elbit sahá od miniaturních a taktických UAS 1. třídy, přes vyčkávací munici až po UAS 3. třídy dle standardizace NATO.

Program bezpilotních letounů společnosti Elbit získal jako první na světě plnou certifikaci pro civilní vzdušný prostor pro Hermes 900 Starliner, nejpokročilejší bezpilotní letoun 3. třídy. 

„Známé ambice společnosti Elbit hledat nová inovativní řešení se dokonale hodí k unikátním technologiím a průmyslovým kapacitám společnosti LPP – je nám opravdu ctí stát se strategickým partnerem společnosti Elbit pro systémy UAS vyráběné v České republice,“ řekl Radim Petráš, obchodní ředitel společnosti LPP.

„Toto strategické partnerství nám umožní využít potenciál naší výroby a přispět k tuzemskému technologickému rozvoji,“ pokračoval.

 Slavnostní vyhlašování výsledků srovnávacího výzkumu Místo pro život 2023, ředitel výzkumu David Pavlát a moderátorka Michaela Nováková.
Hledá se vítěz kategorie Odpovědná aktivita roku 2023. Tady jsou nominace

V rámci centra excelence bude současně LPP nabízet inovativní přístup v oblasti aplikací umělé inteligence pro autonomní provoz bezpilotních leteckých systémů, efektivní zpracování diagnostických dat nebo propojení řídicích systémů UAS s dalšími úrovněmi velení a řízení na bojišti.

Tato místní kapacita podpoří rostoucí potřeby českých UAS pro vojenskou i nevojenskou ochranu České republiky i dalších zemí NATO a EU. Význam tohoto partnerství by mohl podpořit vznik stovek nových pracovních míst, protože potřeby UAS neustále rostou a očekává se, že se v nadcházejících letech ještě zvýrazní.

O společnosti Elbit Systems 

Elbit Systems Ltd. je mezinárodní high-tech společnost zabývající se širokou škálou obranných, bezpečnostních a komerčních programů po celém světě. Společnost, která zahrnuje Elbit Systems a její dceřiné společnosti, působí v oblastech leteckých, pozemních a námořních systémů, velení, řízení, komunikace, počítačů, zpravodajství, sledování a průzkumu („C4ISR“), bezpilotních leteckých systémů, pokročilé elektrooptiky, elektrooptických vesmírných systémů, souprav EW, systémů signálového zpravodajství, datových spojů a komunikačních systémů, radiostanic, kybernetických systémů a munice.

Společnost se rovněž zaměřuje na modernizaci stávajících platforem, vývoj nových technologií pro obranu, vnitřní bezpečnost a komerční aplikace a poskytování řady podpůrných služeb, včetně výcvikových a simulačních systémů.

O společnosti LPP

Společnost LPP s.r.o. je předním výrobcem avionických zařízení a systémů založených na umělé inteligenci v leteckém a obranném průmyslu. Je hlavní součástí stejnojmenného holdingu L.P.P., který sdružuje odborné znalosti v oblasti vývoje, výroby a integrace ve vojenském i civilním sektoru.

Holding L.P.P. je vybaven tak, aby zvládl komplexní projekty a poskytoval integrovaná řešení, která splňují jedinečné potřeby klientů napříč různými průmyslovými odvětvími. Jednou z jeho klíčových předností je důraz na spolupráci a výměnu know-how napříč různými obory.

To umožňuje společnostem v rámci holdingu dodávat inovativní a komplexní řešení, která pokrývají všechny fáze vývoje, výroby a nasazení, od základního hardwaru (letové přístroje, diagnostické jednotky, optoelektronická zařízení a bezpilotní prostředky) přes inteligentní software (systémy detekce, rozpoznávání a identifikace a systémy řízení bezpilotních prostředků) až po komplexní řešení C6 ISR (včetně integrace vozidel, komunikačních systémů a systémů řízení palby).