V novém závodě v Kutné Hoře se budou vyrábět špičkové systémy HPE jako zakázková řešení pro pokrok ve vědeckém výzkumu, vyspělé iniciativy AL/ML a podporu inovací. Továrna vyroste hned vedle stávající evropské pobočky HPE pro výrobu standardních serverů a úložných řešení, kterou v Kutné Hoře provozuje s tchajwanským Foxconnem.

Kolenní náhrada s rentgenem
Kloubní implantáty pomáhají v pohybu lidem i psům. Česká firma je vyvíjí už roky

Provoz bude zahájen v létě roku 2022, Foxconn se však zatím k záměru vyjadřovat nechce. „Aktuálně vás mohu pouze odkázat na oficiální tiskovou zprávu společnosti HPE. Více informací nyní neprezentujeme,“ uvedl vedoucí komunikace a PR společnosti Foxconn Pavel Kožený.

Významná investice 

Specializovaná továrna na HPC se stane v pořadí čtvrtou z globálních HPC poboček HPE. „Naše nová továrna na HPC v Kutné Hoře v České republice je další významnou investicí mezi našimi dalšími iniciativami v oblasti výzkumu a vývoje, kterou jsme v Evropě provedli. Nyní jsme schopni vyrábět špičkové superpočítače, systémy HPC a AI a zároveň zvyšovat životaschopnost a odolnost dodavatelského řetězce, “ uvedl v tiskové zprávě výkonný viceprezident a generální ředitel, HPC & AI, ve společnosti HPE Justin Hotard.