V roce 1876 se pak majitelem mlýna stala rodina Herberů, mlýn tehdy koupil Jan Herber. Zpět rodině se ale majetek po znárodnění vrací až v roce 1991. Od té doby pokračuje výroba mouky znovu pod rodinnou značkou Mlýn Herber.

V čele společnosti nyní stojí pravnuk zakladatele mlynářského rodu Jana Herbera, Aleš Ressler. Ten tedy představuje již čtvrtou mlynářskou generaci. Výroba se zaměřuje na světlé, celozrnné, pšeničné i žitné mouky a také krmné produkty.

Pravoslav Verner vyrábí ve své dílně ve Vikýřovicích letecké motory.
Unikátní dílna z Vikýřovic: Vyrábí motory, o které je za oceánem obrovský zájem

„Mezi nejžádanější výrobky patří mouka určená pro výrobu sušenek jako Oreo, Polomáčené, Disco a oplatků například Fidorka, Zlaté a podobně. Významnou část tvoří také mouky pro pekaře a výrobu těstovin. Neopomíjíme ani naše zákazníky, kteří rádi vyhledávají naši mouku v 1 kg spotřebitelském balení v obchodních sítích,“ přibližuje Aleš Ressler.

Přes 40 tisíc tun pšenice 

Ročně se ve Mlýně Herber zpracuje asi 45 tisíc tun pšenice na různé mlýnské výrobky jako různé druhy mouk a krmiva, což jsou otruby a krmná mouka. Naprostá většina pšenice, kterou do mlýna přivezou, pochází z našeho regionu.

Restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise
Dvě pražské restaurace drží Michelinské hvězdy. Průvodce ale doporučuje i další

Ve společnosti Mlýn Herber je samozřejmostí také modernizace. Od roku 2015 mlýn v této souvislosti investoval již 150 milionů korun. Dbá se také na ochranu životního prostředí. Více informací o Mlýnu Herber se dozvíte ZDE.