„Projekty jako Pink Boots Collaboration Brew Day mě baví, protože spojují lidi, kteří pivo prostě milují. Vnímám jej jako velmi přínosný i proto, že obrací pozornost k ženám v pivovarnictví. Tento obor už totiž dávno není doménou mužů. Přestože to mnohé lidi stále překvapuje, žen profesně spojených s pivovarnictvím přibývá, například jenom v Plzni jsme asi tři sládkové – ženy,“ řekla k této iniciativě vrchní sládková pivovaru Proud Lenka Straková.

Proud se jako první český pivovar zapojil už loni. A za speciál Nealko Hazy IPA získal zlatou medaili na světové pivní degustační soutěži Meininger's International Craft Beer Award. Letos se přidaly další spřátelené pivovary, kterým Proud pomohl zprostředkovat nákup chmele. Například Chroust, Zlatá kráva, Clock, Matuška, Trilobit, Antoš,ale také tři plzeňští domovarníci.V půlce dubna je v plánu společná ochutnávka hotových piv uvařených v rámci tohoto projektu.

Ilustrační foto
Kolik zaplatíte za oběd v Plzni? Někde i 190 korun

Pink Boots Collaboration Brew Day je iniciativou mezinárodní neziskové organizace Pink Boots Society, která byla založena v roce 2017 v USA s cílem podpořit profesionálky v oboru pivovarnictví v profesním růstu a vzdělávání. Symbolicky na Mezinárodní den žen 8. března v pivovarech po celém světě, které se myšlenku Pink Boots rozhodly podpořit, obují  ženy i muži růžové boty a uvaří vybraný styl piva ze směsi chmele nazvané Pink Boots Hop Blend. Složení exkluzivní chmelové směsi se každým rokem mění, ale vždy pochází od partnera iniciativy, renomované americké společnosti Yakima Chief Hops, proslulé chmelovými produkty špičkové kvality. Letošní Pink Boots Hop Blend je výsledkem výběru, na kterém se spolu s více než 60 pivovary na podzim podílel také pivovar Proud.

„Dostali jsme vzorky asi 12 druhů chmele od Yakima Chief Hops spolu s formulářem a návodem na tvorbu vlastního blendu. Následně se z celého světa sešly ´dream blendy´, které se zpracovaly a o vítězi se hlasovalo. Část výtěžku z prodeje vítězného chmele pak putuje skrze organizaci Pink Boots Society na vzdělávací programy určené ženám v pivovarnictví,“ popsala Lenka Straková s tím, že letošní chmelová směs je hodně voňavá s výrazným aroma citrusů, tropického i sladkého ovoce.