„Ukončit provoz jsme nechtěli a dlouho jsme se tomu bránili, ale bohužel krize, která loni vypukla, na nás měla a má dopad, přes který už není udržitelný chod podniku,“ svěřila se Andrea Strnadová.

Přestože se jim během epidemie koronaviru dařilo a bistro v tu dobu nejvíce prosperovalo i díky uzavření ostatních restaurací, posléze přišly komplikace. Až dvojnásobně se zdražily suroviny, zvedly se ceny energií a ubylo zákazníků. Rozhodnutí o konci ani jeden z majitelů nevnímá jako selhání.

Majitel kavárny Leoš Pavlata.
FofrKafe v Liberci funguje šest let. Prožíváme nejtěžší období, říká majitel

„Byl to náš sen. Chtěli jsme vařit pro lidi a to jsme si taky splnili. Myslím, že jsme vydrželi krásné čtyři roky, jídlo jsme dělali vždycky poctivě a chutně, takže jsem na nás hrdá,“ zdůraznila Strnadová. „Selhání bych to bral do roku nebo dvou provozu. Ale teď? Čtyři roky jsme se tím uživili. To je paráda,“ doplnil Jakub Raindl.

Nejvíce si cení toho, že se za tu dobu naučili samostatnosti. Sami si určovali, co a kdy budou dělat, zároveň se nemohli schovat za nějakou firmu a museli všemu čelit sami za sebe. Líbila se jim i pestrost, kterou provoz okénka nabízel, od samotného vaření přes nákup surovin a cenotvorbu až po obsluhování sociálních sítí.

Vegway - pár, který si otevřel v Liberci okénko s vegetariánským a veganským stravováním.Zdroj: Deník / Kamil Košun

„Určitě si chceme nejdříve trochu odpočinout a nabrat síly do nové práce. Gastronomie je můj obor, práci s jídlem mám ráda, ale jsem otevřená i jiným příležitostem a nabídkám,“ nastínila plány do budoucna Andrea. Podobně je na tom i její partner Jakub, který si rád rozšíří obzory a naučí se něco nového. „Nezáleží, jestli v oboru, nebo ne,“ upřesnil.

Kuchařka s příběhy z okénka

V tomto okamžiku nemají plány ani finance na další provoz. Jelikož se řídí mottem „nikdy neříkej nikdy“, nemohou vyloučit, že se v budoucnu VEGway v nějaké podobě vrátí. „Pohráváme si s myšlenkou na kuchařku s příběhy z okénka, ale zatím je to pouze a jen myšlenka,“ podotkl Raindl.

Naposledy bude okénko otevřené v pátek 24. února, ještě předtím se mohou zákazníci těšit na burgerový čtvrtek. A právě od zákazníků se dostala majitelům slova podpory a útěchy. „Jsou z toho smutní a nechtějí, abychom končili, ale zároveň chápou, jaká je doba a že to není jednoduché. Je moc hezké číst si od nich zprávy, že jim tady budeme chybět nebo že jsme měli ten nejlepší veganský kebab, který jedli i masožrouti,“ řekla Strnadová.

Lukáš Halámek se zaměstnankyněmi během týdne připraví a rozveze téměř dva tisíce šišek knedlíků
VIDEO: Nejdřív otec, teď syn. U Halámků v Petrohradě vaří stovky šišek knedlíků

Oba by uvítali, aby se malí čeští živnostníci dočkali podpory od státu v těžkých letech, protože v konkurenci velkých firem nemají moc možností obstát. Přesto se snaží zůstat pozitivně naladění. „Budeme na naše okénko vzpomínat moc rádi. Bylo to něco, co jsme chtěli, kde jsme se setkávali s lidmi podobně naladěnými, vytvářeli nové dobroty, a to nás bavilo,“ uzavřeli mladí podnikatelé.