„Kvalitní výzbroj přispívá ke zvýšení bojových schopností a zkvalitnění logistické podpory bojových jednotek naší armády,“ řekl ředitel VTÚ Jiří Kašpárek.

Minomety ANTOS-LR byly vyrobené v odštěpném závodě VTÚVM Slavičín a kromě nich bylo dodáno i několik souprav náhradních dílů pro jejich údržbu a opravy. „Snažíme se současně jako státní podnik spadající pod resort Ministerstva obrany ČR poskytovat maximální podporu a servis naší armádě,“ vysvětlil Kašpárek.

Vojenský technický ústav dodal Armádě České republiky další dodávky munice
Vojenský technický ústav dodal Armádě České republiky další munici

Minomet ANTOS-LR je ultralehký minomet ráže 60 mm, jehož konstrukce je tvořena komponenty z vysoce pevných hliníkových slitin, titanu a plastů.

Minomet je určen pro posílení palebné síly výsadkových, průzkumných a speciálních jednotek. Jeho úkolem je plnit funkci podpůrné dělostřelecké zbraně vojenských jednotek.

Je určen k ničení pěchoty a palebných prostředků protivníka umístěného nekrytě v okopech. Dále je možno minomet využívat při boření obranných zátarasů, k ničení pozorovatelen, shromaždišť, táborů, základen či skladů materiálu nepřítele.