VÚB (což je zkratka původního názvu Všeobecná úverová banka) totiž přináší na český trh novinku, kterou sama představuje jako „spoření bez limitů“ s roční úrokovou sazbou 6,15 procenta.

Podle Martina Techmana, výkonného ředitele retailového bankovnictví a člena představenstva banky, tento produkt spojuje jednoduchost a flexibilitu. Vše totiž probíhá online a spořit lze bez jakýchkoliv poplatků a omezení. Zmíněná sazba patří v ČR momentálně mezi nejvyšší, přičemž úroky se připisují denně, nikoliv jednou měsíčně.

„Vzhledem k tomu, že na slovenském trhu VÚB dosáhla řady úspěchů, rozhodli jsme se i českým klientům nabídnout zajímavý produkt, o kterém si myslíme, že na něj zareagují pozitivně. Vždyť sazba přesahující šest procent je spíše výjimečná. Spoření bez limitů má v sobě zároveň výhodu okamžitého přístupu k financím. Vzhledem k vývoji inflace je spoření s tak vysokým úrokem a úročením na denní bázi vhodným řešením pro konzervativní střadatele, kteří chtějí zmírnit dopady inflace na úspory, Díky sběrnému účtu v České republice navíc zákazníkům neúčtujeme za platby žádné přeshraniční poplatky,“ uvádí Martin Techman.

Mezinárodní rozměr

Dodejme, že VÚB není v České republice neznámá. Pobočka v Praze vznikla ještě v roce 1991. Po zániku federace získala od České národní banky licenci na působení v ČR. Později (v roce 2001) byla privatizována a stala se součástí velké italské bankovní skupiny, který nyní nese název Intesa Sanpaolo.

Skupina působí zhruba ve čtyřiceti zemích světa a pokud jde o objem spravovaného kapitálu, ve světě zajímá 27. místo. Díky tomuto propojení VÚB svým slovenským a českým zákazníkům z řad podnikatelů nabízí účinnou pomoc v případě zájmu o internacionalizaci podnikání. Vždyť Intesa Sanpaolo udržuje ve světě rozsáhlou síť poboček – podle údajú skupiny jsou obchodních míst více než čtyři tisíce. Ve střední Evropě se kromě SR a ČR jedná například o Polsko, Maďarsko a Chorvatsko.

Doprovodní osvěta

VÚB, která je ostatně na Slovensku druhou největší bankou, rozšíření svého působení v Česku spojuje i s malou osvětovou kampaní.

Snaží se zejména odpovědět na otázku, jak má vypadat ideální spořicí produkt moderní finanční instituce?

A banka si i odpovídá: „Měl by být zdarma a bez podmínek, bez finančních limitů i doby vázanosti a s atraktivní úrokovou sazbou. Ideálně s úroky připisovanými každý den, díky čemuž banka majiteli účtu připisuje nejen úrok ze samotného vkladu, ale také úrok z úroků, což je tzv. kapitalizace úroků. Spoření bez limitů má k tomu všemu skutečně nejblíže.“

Spoření bez limitů podle VÚB jako první produkt na českém trhu spojuje všechny výhody nové generace produktů:

● Spoření si zájemce vyřídí bezplatně a plně online. Postačí mobil, tablet nebo počítač, občanský průkaz, druhý osobní doklad a číslo stávajícího účtu, který je veden na jméno žadatele v bance se sídlem na území České republiky. Žádné papíry se nevyžadují, stejně jako není nutná návštěva pobočky.

● Peníze jsou neustále k dispozici, protože jakoukoli část naspořené částky lze kdykoli poslat na libovolný účet s kódem IBAN, a to bez jakýchkoli sankcí.