Firma byla založena v roce 2018. „Když před dvěma lety začala propukat zdravotní krize v Asii, rozhodli jsme se podniknout určité kroky v přípravě ochrany našich rodin, blízkých a spolupracovníků. S postupně narůstajícím počtem zemí, které měly podobný problém jako Čína a blížící se pandemií jsme pochopili, že rouška nebo respirátor není řešení. Nejenom, že tyto ochranné prostředky byly naprosto nedostupné, zároveň jsme také věděli, že například běžná ústenka poskytuje proti virům v podstatě nulovou ochranu,“ prozradil Jan Dědič za CUBEprotect důvod, proč se pustili do výroby vlastních ochranných prostředků.

Na ty použili speciálně vyvinutý materiál BioGenAg, které likviduje viry a bakterie dokonce ve více než devadesáti devíti procentech. „Chtěli jsme něco, co bude opravdu fungovat a bylo jedno, kolik to bude stát, protože zdraví, bezpečnosti a kvalita je přeci důležitější než cena,“ přiblížil cestu, jíž se vydal.

„Na vývoji spolupracujeme s předními českými i zahraničními laboratořemi a špičkami v oborech proto, abychom mohli nabídnout maximální možnou míru kvality,“ dodal Jan Dědič.

V současné době je na trhu již čtvrtá řada nákrčníků a rukavic. Hlavní výhodou nákrčníků je to, že technologie v nich dokáže eliminovat nepříjemné prostředí uvnitř. „Zamezuje tak zamlžování brýlí, uživatel nemá žádné dermatologické problémy a udržuje komfort čistého vzduchu bez zápachu,“ přiblížil Jan Dědič výrobek.

Permanentní ochrana

Dodal, že rukavice díky speciálnímu materiálu poskytují permanentní ochranu před bakteriemi a viry. Díky tomu se tak uživatelé nemusí bát, že se při sundávání rukavic nechtěně kontaminují škodlivými mikroorganismy, které na rukavicích ulpí.

„V laboratořích již máme další inovace pro běžné uživatele i produkty pro specializované použití. Velkým problémem ve vývoji aktivních materiálu je však čas, zejména pak čas pro testování. Není výjimkou, že některé laboratoře mají na testy třeba na šest měsíců dopředu, proto musíme plánovat věci hodně s předstihem. Materiály, které dnes testujeme, budou na trhu někdy na podzim,“ řekl o ručně šitých rukavicích a nákrčnících, které nosí třeba lékaři, vrcholoví sportovci a také armáda.

Do budoucna chtějí řadu produktů rozšířit ještě o další oblečení. „Chceme vyrábět aktivní oblečení, které bude svým uživatelům poskytovat ochranu, komfort, významné zdravotní benefity,“ přiblížil plány Jan Dědič. Odvětvím, jemuž chtějí věnovat více pozornosti, jsou speciální materiály pro nemocné trpící různými dermatologickými problémy, jako je lupénka, nemoc motýlích křídel a podobně - tedy uživatelé, kteří jsou extrémně citliví na materiály, se kterými přichází jejich pokožka do styku.

„V tomto oboru jsme v procesu složitého praktického testování přímo s nemocnými. Díky jejich referencím postupně materiály upravujeme tak, abychom ve výsledku měli oblečení, které nejen chrání, ale také pomáhá v regeneraci pokožky,“ řekl spolumajitel společnosti CUBEprotect na závěr.