Stylový podnik u Napoleona u „staré“ cesty I/11 v třinecké části Oldřichovice zřejmě definitivně zavírá. „Předali jsme objekt majiteli,“ konstatovala Milada Sczcotková, která měla provozovnu v nájmu poslední čtyři roky. Ty byly pro podnikání v gastronomii přímo pohromou.

Luboš Kastner z Asociace malých a středních podniků a živnostníků.
Hospody v krizi, fast food vítězí. Trendem je sdílené jídlo, říká Luboš Kastner

Živnost dusila hlavně opatření proti covidu. „A hostů po covidu snad o polovinu ubylo. Lidé se odnaučili chodit a utrácet tak jako dřív. Vařili jsme méně večeří, vymizeli turisté z hor,“ popisují pracovníci restaurace. V dobrých časech se na place točili dva číšníci, v kuchyni měl kuchař pomocníka.

Personál si prý zakládal na tom, že se vždy dokázal domluvit s klientelou. I na nejrůznějších akcích.

Nedostatek spolehlivých zaměstnanců

A právě nouze o spolehlivé zaměstnance byla podle Milady Sczcotkové jednou z příčin konce u Napoleona. Samozřejmě se na něm podepsal také odliv hostů a rostoucí ceny energií a surovin pro gastropodnikání.

Na internetu sice restaurace nechala oznámení, že je zavřeno kvůli rekonstrukci, ale realita je daleko pesimističtější.

Restaurace Modré hory v jihomoravských Bořeticích. Patří k provozům, které musely na přelomu roku zavřít kvůli skokově vyšším nákladům za energie.
Podniky nad propastí. Oblíbenou restauraci pohřbilo pětinásobné zdražení energií

„Já to vést nebudu, nemá to smysl,“ reagoval majitel podniku Jozef Bielský na otázku ohledně případného pokračování jedné dlouhé historie. Posteskl si, že lidé k Napoleonovi chodili méně, a když už, nejraději by se najedli za šedesát korun. Protože se mu zatím neozval ani žádný zájemce o koupi objektu, nevyloučil, že na místě, kde více než dvě století fungovala hospoda, vzniknou skladové prostory.