Důležitější je, abyste si svou oblíbenou whisky opravdu užili, protože whisky by se měla především vychutnávat. Doporučení, jak správně whisky popíjet, si popíšeme v následujících řádcích s Romanem Petrušem, blend masterem z Palírny U Zeleného stromu a Petrem Vavřinou, brand managerem značky Stará žitná myslivecká.

Na to, jak whisky správně pít, je velké množství názorů. Na chuťové nuance a jemnost whisky má vliv celá řada faktorů, od původu a kvality surovin, ze kterých se whisky vyrábí až po její zrání v dubových sudech. Whisky by se v každém případě měla popíjet a vychutnávat.

Whisky s ledem nebo vodou

Pokud budete popíjet whisky samotnou, nechte si ji v ústech alespoň chvilku poválet, aby se její chuť dostatečně rozvinula. Whisky je ušlechtilý nápoj a rozhodně bychom s whisky neměli panákovat. Whisky by se neměla chladit ani chlazená podávat. Většinou se doporučuje pít whisky, která má pokojovou teplotu. Whisky by se také neměla ředit vodou nebo jiným nápojem či ledem. Ale je na každém z nás, jak si na drinku nejlépe pochutná, individualitě se v tomto směru meze nekladou.

Whisky se může servírovat se sklenkou vody a sklenkou ledu. Záleží pak na vás, kterou variantu zvolíte. Přidáte-li si do whisky pár kostek ledu, začne pomalu odtávat, ale voda se s whisky nespojí.

„Pokud chcete whisky pít s ledem, dvě kostky vám stačit nebudou. Sklenka musí být plná ledu. Led dokáže podpořit různé chuťové tóny. Vytáhne kouřové aroma, které bude intenzivnější a skvěle podtrhne chuť rašeliny nebo ovoce,“ popisuje Petr Vavřina.

Zvolíte-li variantu přidat si do whisky trochu čisté vody, můžete vyzdvihnout nebo naopak potlačit některé tóny chuti whisky.

„Whisky se přidáním vody mírně naředí a změní, uvolní chuť a stáhne lihovost. Otevře a vytáhne především medové, vanilkové tóny. Můžete experimentovat, v jakém poměru bude chuť vyhovovat právě vám. Do whisky přidávejte v ideálním případě odstátou vodu pokojové teploty,“ dodává Vavřina.

S whisky můžete experimentovat také v koktejlech. Single malt i blended whisky se skvěle hodí do nepřeberného množství koktejlů. Na maximum si ji vychutnáte například v klasice Whisky Sour nebo OldFashion. Výborná je také v koktejlu New Yorker či Double Eagle.

Svět miluje whisky

Že je whisky velmi populární drink, potvrzuje také mnoho internetových stránek, které svůj obsah věnují právě whisky. Prostřednictvím internetu se whisky sice nenapijete, ale jistě si ji zde můžete zakoupit, něco se o ní dočíst nebo s někým o whisky diskutovat. Na internetu také koluje nespočet videí a nejrůznějších tutoriálů. Whisky je zkrátka populární.

Věděli jste například, že třetí květnovou sobotu se po celém světě slaví Mezinárodní den whisky? A že skotská whisky je destilovaná třikrát a irská whiskey nemusí být třikrát destilovaná? A máte povědomí o tom, že Česko má také svou whisky, kterou oceňují ve světě? Ano, i Česko má svého výrazného zástupce mezi whisky. Starou žitnou mysliveckou Selection z nejstarší palírny v Evropě, prostějovské Palírny U Zeleného stromu, oceňují znalci po celém světě.

„Nedávno jsme získali na mezinárodní soutěži CatavinumWorldWine&SpiritsCompetition ve Španělsku nejvyšší možné ocenění Great Gold. V sedmileté whisky Stará žitná myslivecká Selection se snoubí neopakovatelná chuť se smyslným dotekem vanilky, pikantností čerstvě posečeného žita a jemnými ovocnými tóny. Zraje v pečlivě vybraných dubových sudech, uložených u nás v prostějovských historických sklepích, kde panuje specifické klima,“ potvrzuje na závěr Roman Petruš.