Dánské jedle vyrostly na Jutském poloostrově, který má pro jejich pěstování ideální podmínky. Díky chladnému klimatu Severního moře a písčitému podloží mají jedle pravidelný tvar, hustou a bohatou korunu a dlouhou trvanlivost.

„Na rozdíl od jiných prodejců nečekáme, v jaké kvalitě zboží dostaneme, ale za dánskými pěstiteli vysíláme vlastní kontrolní tým 12 inspektorů, kteří kontrolují přímo na místě kvalitu a vybírají ty nejlepší. Teprve po této inspekci dostávají Dánové od nás zelenou na řezání vybraných stromků, které potom putují k našim zákazníkům“, popisuje Michal Pobežal, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Mountfield.

V nabídce jsou letos jedle ve třech kategoriích (Standard, Premium a Exclusive) a různých velikostech od 100 do 250 cm. Ceny stromků zůstaly zachovány stejné jako v loňském roce. Např. stromek o velikosti do 150 cm stojí 399 Kč a nejprodávanější velikost do 200 cm stojí 599 Kč.

Ořez kmenů a zabalení je zdarma. Kromě stromků Mountfield startuje i tradiční prodej vánočních dekorací a ozdob, k dispozici je jich přes 1200 druhů. Sortiment tvoří např. vánoční ozdoby od českých sklářů, věnce, svíčky, svícny, plyšové figurky, lucerny, LED osvětlení a mnoho dalších dekorací.

„Přestože je v tomto oboru velká konkurence, prodáváme v předvánoční době necelý milion kusů. Jsme tak největším prodejcem tohoto sortimentu střetinovým podílem na trhu. Věřím, že bychom letos mohli překročit milion prodaných kusů i vzhledem ktomu, že letos nabízíme dekorace s předvánočními slevami 30 až 60 procent,“ dodává Michal Pobežal. Ozdoby a dekorace jsou k dostání i na e-shopu