Celosvětově úspěšná firma, fungující na trhu 23 let, nabízí svým zaměstnancům řadu benefitů, které posouvá dál, než je v naší zemi zvykem. „Zaměstnáváme přes pět set lidí. Máme výrobní závody v Pelhřimově, Příbrami a v Měšicích u Prahy a také desítku obchodních zastoupení ve světě. Už v roce 2015 jsme se rozhodli, že bychom chtěli naše zaměstnance co nejefektivněji stabilizovat,“ líčil jednatel společnosti Jiří Poláček cestu, jež vedla k myšlence zakoupit pozemek a postavit domy s byty, aby je firma mohla nabídnout svým zaměstnancům k možnému prodeji či pronájmu.

Z myšlenky se zrodil unikátní developerský projekt s názvem Pelhřimovské zahrady. Stojí za ním dceřiná firma Conteg Pelhřimovské zahrady. V poklidné lokalitě zvané Polní Dvůr, jen kousek od centra města, začala tato firma už v červnu roku 2018 s výstavbou první etapy, zahrnující dva čtyřpatrové bytové domy s podzemním parkovacím domem. Druhá etapa – výstavba dalších tří bytových domů včetně relaxační zóny je právě před dokončením.

Kolaudace druhé etapy 

„S kolaudací druhé etapy počítáme letos v srpnu,“ uvedl jednatel mateřské společnosti. Z celkového počtu 105 bytů vyčlenila firma 21 bytových jednotek k pronájmu, zbývající část byla určena na prodej, přičemž přednostní právo dostali zaměstnanci společnosti. „Byty určené na prodej jsou už téměř všechny prodané či rezervované.

Byty na pronájem čeká kolaudace letos v srpnu a posléze je nabídneme nejdříve našim zaměstnancům,“ poznamenal jednatel a zdůraznil: „Vyplatilo se to, už jen proto, že pohodlné bydlení v moderním komplexu rezidence se stává prvotřídním benefitem,“ míní jednatel.

Nyní společnost Conteg zvažuje, kam nasměruje své další investice. „Rozhodně upřednostňujeme, abychom vynakládali investice účelně a tím posílili rozvoj firmy a celé skupiny. Nepochybně zase přijdeme s něčím novým, co nás opět posune dál,“ zamýšlel se Jiří Poláček. Ve hře je také možnost rozšířit podobnou aktivitu, jakou je projekt Pelhřimovské zahrady, na další dvě místa, kde má firma své závody.

„Ještě před zahájením projektu Pelhřimovských zahrad jsme nikdy před tím neměli zkušenosti s výstavbou bytových domů a bytů. Zaměřovali jsme se pouze na výstavbu průmyslových objektů a areálů, což je něco naprosto jiného. Po zkušenosti s prvním projektem moderního rezidenčního bydlení jsme otevřeni úvahám, pokračovat ve stejném duchu i na dalších místech, kde vytváříme své aktivity,“ uzavřel jednatel společnosti Jiří Poláček.

O Contegu

Ryze česká společnost Conteg je jedním z největších výrobců průmyslových a IT rozvaděčů a systémových řešení pro datová centra v Evropě a na Středním východě. V Pelhřimově, kde má jeden ze tří závodů v ČR, vystavěla byty, které nabídla svým zaměstnancům.