1. Pokud chcete chůzí zhubnout, pak vězte, že proces hubnutí začíná až po 30–40 minutách svižné chůze.

2. Názory na to, kolik by měl člověk denně udělat kroků, se různí. Za ideál bývá některými lékaři považováno 10 000 kroků (Češi jich podle výzkumu Stanfordovy univerzity udělají jen něco málo přes 5 000).

Juraj Puci v minulosti absolvoval 366 dnů trvající pochod „K sedmi křížkům přes šest zemí“ o délce 13 151 kilometrů
Lidé, choďte. Zlepší se vám život

3. Kromě nordic walkingu je pro naše tělo velmi prospěšná i chůze s malými činkami v rukou.

Benefit pro nové předplatitele:
E-kniha Zázračné Česko v PDF podobě
(v případě koupi předplatného na 3 a 12 měsíců)

4. V některých zemích (třeba USA či Austrálii) musejí v řadě firem zaměstnanci v průběhu pracovní doby absolvovat tři až pět krátkých procházek. Zaměstnavatelé si tak zajišťují jejich svěžest.

5. Též se tu zavádějí porady buď vestoje, nebo při procházkách. V některých firmách také vyžadují, aby lidé neměli telefon u sebe, ale na místě, k jehož dosažení musejí vstát a ujít aspoň pár kroků.

Čekanka
Plevel bychom si měli hýčkat!

6. Jako nemoci z povolání už jsou v řadě zemí EU uznávány i nemoci způsobené mnohahodinovým vysedáváním – třeba u počítače nebo na sedadle řidiče kamionu.

7. Podle psychologů je chůze v kolektivu důležitá pro děti i dospělé – vytváří a kultivuje sociální i komunikační návyky.

8. Dobrý pocit z chůze nám dají nejen „radostné“ hormony, jejichž tvorbu podporuje, ale i fakt, že je to vůči přírodě nejpřátelštější sportovní aktivita.

Beskydy
Pokochejte svou duši přírodou Beskyd

9. Podle řady lékařů je chůze prospěšná i v případě, že se odehrává ve znečištěném prostředí (ulice velkoměsta). Nedostatek pohybu totiž organismus poškozuje více.

10. V českém prostředí je za ideální aktivitu považováno houbaření, ironicky přezdívané „golf chudých“.

Týdeník Květy
zpravodajsko-společenský týdeník pro celou rodinu

Víme, co se děje kolem vás. Týdeník Květy přináší klíčové informace, podrobné analýzy, rozebírá aktuální témata, objevuje nové fenomény a trendy, analyzuje spotřebitelské problémy, přináší zajímavé události i profily a rozhovory s osobnostmi z domova i ze světa. Součástí časopisu je vložený týdeník TV magazín s TV programem. Titul je určen pro aktivní rodinu – jde vlastně o jakéhosi rodinného zpravodajského průvodce současným světem.