Při příjezdu prvních jednotek na místo se z oken ve 12. nadzemním podlaží valil silný hustý kouř, šlehaly plameny a lidé utíkali před požárem ven. Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po půl desáté.

Podívejte se na video hasičů ze zásahu

| Video: Youtube

"K zásahu postupně vyjely hasičské jednotky ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Český Těšín, Karviná, Ostrava-Zábřeh, Třinec, Havířov, Nošovice, Ostrava-Fifejdy, spolu s nimi dobrovolní hasiči českotěšínských městských částí Město, Mosty a obcí Těrlicko, Havířov, Petrovice - Závada, Albrechtice. Na místo se rovněž dostavila jednotka polských hasičů z Těšína," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Hasiči ihned zahájili zásah vnitřními cestami a nasadili postupně i tři automobilové žebříky. "Včetně nejvyššího v Moravskoslezském kraji se záchrannou výškou 53 metrů," podotkl mluvčí. Hasiči a policisté pak z domu evakukovali celkem 34 osob, šest lidí ošetřili zdravotníci, čtyři převezli do nemocnice. Jednalo se převážně o nadýchaní kouřem, drobné popáleniny a stresové reakce.

Zranění hasiče při zásahu

 "V rukou kolegů ze zdravotnické záchranné služby skončil rovněž jeden z dobrovolných hasičů, který utrpěl lehké popáleniny, zůstal na místě zásahu," řekl dále mluvčí hasičů. Velitel zásahu si pak na místo povolal i hasičský tým posttraumatické péče, který se věnoval evakuovaným.

"Požár se podařilo lokalizovat krátce po jedenácté hodině, další necelou hodinu trvala likvidace - rozebírání konstrukcí, dohašování ohnisek a pečlivá kontrola termokamerami. Plameny či zplodiny hoření zničily čtyři byty v zasaženém podlaží," popsal dále mluvčí moravskoslezských hasičů. 

Statik po provedené kontrole rozhodl o nutnosti stabilizace zasaženého bytu. Velitel zásahu si tak na místo události povolal dvojici speciálních technických kontejnerů ze stanice Ostrava-Zábřeh se stabilizačními prostředky a dřevěnými hranoly. Těmi hasiči zapaží stěny a stropy.

Na místě události v současné době pracuje tým vyšetřovatelů z řad hasičů i policistů, kteří zjišťuje, jak požár vznikl. Škoda je předběžně odhadována na 5 milionů korun.