Vražda, sebevražda a dva požáry. To jsou tragické události, které se odehrály během pátku na Klatovsku. Na páteční ráno jen tak nezapomenou obyvatelé bytového domu, kde po páté hodině vypukl v jednom z bytů požár. V něm bylo nalezeno ohořelé tělo majitele, který zemřel násilnou smrtí. Ráno mu shořela i chata v Hnačově. Policie vyhlásila pátrání po manželce, kterou následně našli oběšenou.

K bytovému domu v Suvorovově ulici v Klatovech se okamžitě po nahlášení požáru začali sjíždět hasiči. „Čtyři jednotky zasahovaly u požáru bytu. Z domů se 27 lidí evakuovalo před příjezdem jednotek. Umístili jsme je na přechodnou dobu do evakuačního autobusu. V zasaženém bytě byla nalezena jedna mrtvá osoba. Během zásahu jsme nalezli jednu kočku, kterou se podařilo oživit. Následkem požáru došlo k zakouření společných prostor, které jsme následně odvětrali," uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

Dle informací Deníku měla jednoho z obyvatel vzbudit rána a cítil benzín. „Vzbudil jsem manželku, vykouknul jsem z okna a z bytu už šel černý dým. Volal jsem na 112, vše nahlásil. Rychle jsem chytnul manželku a běželi jsme z bytu, na chodbě už byli další lidé a klepali jsme na ostatní byty, aby šli lidé ven, že v domě hoří. Těžko říct, co se stalo," řekl jeden z obyvatelů domu.

Na místě s několika vozy zasahovala i zdravotnická záchranná služba. „Záchranáři k události vyslali výjezdové skupiny z Klatov a vůz pro řešení hromadného neštěstí. Kolegové si do péče vzali muže ročník 1984 a malou holčičku, oba potřebovali kyslíkovou terapii a následně byli transportováni do Klatovské nemocnice. Pro ostatní osoby na místě byly zajištěné deky a tekutiny až do příjezdu evakuačního autobusu HZS. Lékařka v jednom z bytů konstatovala u osoby velmi rozsáhlé popálení neslučitelné se životem," sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová.

Na místo se dostavila také policie a kriminálka. „Dnes ráno v půl páté jsme přijali oznámení o požáru v bytě. V něm bylo nalezeno ohořelé tělo. Na místo tak jel soudní lékař, který ohledal tělo a shledal, že muž zemřel násilnou smrtí. Případ si převzali krajští kriminalisté," sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že kriminalisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda.

Požár bytu v bytovém domě v Klatovech. | Video: Daniela Loudová

Dle informací Deníku šlo o majitele bytu. Policie rovněž vyhlásila pátrání po autě, ve kterém by se měla pohybovat osmapadesátiletá žena, manželka majitele bytu. Pátrání mělo tragickou dohru. "Při pátrací akci bylo z vrtulníku nalezeno hledané vozidlo. Několik metrů od vozidla pak byla bez známek života nalezena i hledaná žena," informovala Brožová.

Hasiči vyjížděli v brzkých ranních hodinách také k požáru chaty v Hnačově, která v podstatě celá shořela. Dle informací Deníku byl její majitel totožný s majitelem bytu v Klatovech, ve kterém hořelo. „Po třetí ráno vyjížděly čtyři jednotky do chatové oblasti nedaleko Hnačova k požáru chaty. Objekt byl zcela zasažen požárem již při našem příjezdu. Na hašení jsme nasadili tři útočné proudy. Výše škody a příčina požáru jsou předmětem šetření. Ke zraněním nedošlo," sdělil Poncar.

Policie nevylučuje souvislost s požárem bytu v Klatovech. „Tuto událost prověřujeme. Nemůžeme vyloučit možnou souvislost mezi oběma požáry, to znamená požáru této chaty a požáru bytu v Klatovech," uvedla Brožová.

close Požár chaty na Hnačově. info Zdroj: HZS PK zoom_in Požár chaty na Hnačově.