„Na místě bylo asi 140 hasičů. Hasební práce nám komplikovala propadlá střecha. Z počátku jsme s ohněm bojovali pomocí výškové techniky," řekl mluvčí jihomoravských krajských hasičů Jan Dvořák.

Kvůli požáru byl vyhlášený třetí stupeň poplachu. Ten byl následně změněn na „zvláštní nebezpečí“. V hale se navíc nacházelo větší množství nebezpečných látek potřebných pro provoz. Proto byla na místě i dekontaminační sprchu pro očistu hasičů, kteří přišli do kontaktu s nebezpečnými látkami. Na místo přijela i mobilní laboratoř, která zkoumala, jaké látky se dostaly do ovzduší a jak jsou nebezpečné. „Doporučujeme lidem v okolí, aby zbytečně nevycházeli a nevětrali,“ upozornil ještě v pátek večer Dvořák.

Lesní požár v Českém Švýcarsku. Ilustrační snímek
Policisté mají viníka obřího lesního požáru v Českém Švýcarsku. Žhář je ve vazbě

Okolo půlnoci hasiči dostali plameny pod kontrolu natolik, že mohli většinu jednotek odeslat zpět na základny. Ráno pak byly na místě potřeba jen čtyři jednotky. V sobotu dopoledne začali svou práci vyšetřovatelé a hasiči zcela ukončili svou práci v půl jedné, jak upřesnil mluvčí Dvořák. Laboratoř v okruhu deseti kilometrů nezjistila ve vzduchu žádné nebezpečné koncentrace.

K velkému požáru do Ždánic vyjížděli i záchranáři. „Naše operační středisko vyslalo k události sedm prostředků včetně velkokapacitní sanitky a inspektora provozu. Zdravotníci měli v péči celkem pět hasičů, všichni se zranili lehce, po ošetření jsme je ponechali na místě. Pokud jde o civilní obyvatele, neevidujeme žádná zranění. Na místě zůstalo několik našich prostředků až do ranních hodin,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Dle sdělení hasičů byla situace v ovzduší v sobotu dopoledne normální. „Není žádné omezení pohybu obyvatel ve venkovních prostorách. Současně je zakázáno odebírat vodu z Trkmanky od úrovně areálu bývalých Šroubáren ve směru toku až k Násedlovicím, tedy po celé délce  kolem cyklostezky,“ sdělili představitelé Ždánic na webu.

Jak doplnili, ovoce a zeleninu ze zahrádek mohou lidé jíst bez obav. „Přestože nebyly v ovzduší naměřené žádné škodlivé látky, preventivně doporučujeme po dobu tří dnů řádné omytí vodou před konzumací,“ upozornili.

Příčina požáru není zatím známá

Příčina vzniku požáru i výše škody je v současné době v šetření. „Při vyšetřování spolupracujeme s Policií České republiky a Technickým ústavem požární ochrany. Při požáru se lehce zranilo devět hasičů. Část z nich ošetřila na místě záchranná služba. Jeden byl ráno preventivně odvezený do nemocnice, ale během dopoledne byl propuštěný,“ zakončil mluvčí hasičů.