Do soutěže bylo nominováno celkem 22 barmanů, jejichž klíčovým úkolem bylo namíchat jeden sparkling koktejl s Bohemia Sektem a jeden libovolný dle vlastní fantazie. Všichni zúčastnění ukázali v boji o titul své nejlepší dovednosti a obrovské nasazení.

Po náročném dni nakonec Česká barmanská asociace vyhlásila absolutního vítěze, kterým se stalTomáš Melzer se svými koktejly August breakfast a Hanky švestky.

„Sešla se tu opravdu velká konkurence, mnohých ze zkušených soupeřů si osobně velmi vážím a jsem samozřejmě velmi rád, že pro tentokrát si mohu zrovna já odnést toto významné ocenění," říká vítěz Tomáš Melzer.

Mnoho talentů v ČR

Nominace dvaadvaceti nejlepších barmanů, z nichž se všichni soutěže zúčastnili, dokazuje, že se v České republice skrývá mnoho talentů.

„Naše barová scéna je opravdu na vysoké úrovni, máme úspěchy v zahraničí a Češi i Slováci jsou tam velmi ceněni," doplňuje Tomáš Melzer, který se začal této profesi věnovat v 16 letech.

„I další ročník Bohemia Sekt Cocktail Competition dokázal, že Bohemia Sekt nepatří jen do vinotéky, ale také na bar. I letos jsme byli nadšeni jak dále je možné s „bohemkou" originálně a kreativně pracovat," okomentoval soutěž Martin Fousek, marketingový ředitel společnosti Bohemia Sekt.

Bohemia Sekt Cocktail Competition se každoročně koná v rámci konference České barmanské asociace, na které jsou nominováni ti nejlepší barmani z České republiky.

Koktejly Tomáše MelzeraAugust Breakfast
20 ml ibiškový likér
10 ml broskvový likér Cartron
10 ml čerstvá citronová šťáva
5 ks malin
- dolít Bohemia Sekt Prestige Chardonnay Brut
- ozdoba: jedlé květy

Hanky švestky
30 ml slivovice Vizovická ročníková
30 ml Cocchi Vermouth di Torino infuzované švestkami a kořením
2 zástřiky fernet
- ozdoba: uzenina s domácím dipem