Dvoučlenné družstvo psovodů tvořené Michalem Sittem a Jaroslavem Filipem se čtyřnohými specialisty na vyhledávací a záchranné práce Alexem a Satem zabodovalo v Kaznějově u Plzně, kde se konala mezinárodní soutěž záchranných kynologických týmů.

V nabitém startovním poli, kde nechyběli ani zástupci Slovenska, Francie a Polska, vybojovali reprezentanti Prahy skvělé druhé místo. Po pravdě - není to překvapení. Kynologové Městské policie Praha se dlouhodobě řadí k republikové špičce, čemž svědčí nejen soutěžní úspěchy, ale i fakt, že k náročným zásahům bávají voláni i daleko za hranice metropole.

Nejlepší policistka

Přímo v zahraničí, v Polsku, dosáhla vynikajícího úspěchu strážnice Vladimíra Podroužková z jízdního oddílu městské policie Prahy 7, která na mezinárodních závodech jízdních policií nechala za sebou všechny konkurenty z Polska, Slovenska, Maďarska, Německa a České republiky.

XIV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej Częstochowa 2014 bude navždy spojen s jejím jménem, protože byla vyhodnocena jako nejlepší policistka. Tento úspěch ve středu ocenil i ředitel pražských strážníků Eduard Šuster. „Jsem velice rád, že naše jízdní hlídky - i přes poměrně krátkou dobu své existence - jsou schopny v oblasti výcviku a připravenosti konkurovat kolegům z celé Evropy," pochválil.