Bolek Polívka, jedna ze stálic na nebi českého moderního divadla, bude mít nyní i další stálou scénu – divadlo U22 v Praze-Uhříněvsi. „Je to krásné divadlo – cítím až mrazivou hrůzu odpovědnosti,“ řekl Polívka na setkání s novináři před zahájením nové sezony (15. září).

„Věříme, že do Uhříněvsi si zvyknou lidé chodit na Polívku, tak jako chodili kamkoli na Cimrmanovce bez ohledu na to, kde právě hráli,“ poznamenal starosta Uhříněvsi Milan Coller k názorům, že jde o okrajovou čtvrť metropole, která je od centra vzdálena více než půlhodinu autem.

„Myslím, že nám nakonec nebude zdejší parkoviště stačit,“ dodal Coller a Polívka doplnil, že se již těší, až přijedou první diváci z Prahy vlakem. „Slyšel jsem, že je to nejrychlejší spojení – a je přece krásný hrát pro celý vlak lidí,“ glosoval populární herec poznámky k sídlu divadla.

Výběrové řízení

Uhříněveská scéna vznikla v roce 1931 původně jako nová sokolovna. Před dvěma lety byla nákladně rekonstruována a sloužila divadlu a různým společenským akcím. Radnice ale nebyla s provozováním divadla spokojena, rozešla se s jeho nájemcem a vypsala výběrové řízení na nového. Jeho vítězem se stalo právě Divadlo Bolka Polívky. „Jako první přišli s tím, co nabízejí a neptali se, co my dáme,“ řekl k důvodům výběru Polívkova divadla Coller.
První představní

„Prvním představením sezony bude 15. září inscenace Mínus dva, která vznikla v koprodukci našeho divadla s bratislavským Studiem L+S,“ uvedl Polívka, který se na jevišti objeví například s Milanem Lasicou.

Dalšími představeními budou inscenace O lásce pražského Studia Dva, Miláček Anna z nabídky Divadla Palace nebo autorský projekt Martina Zbrožka, Pavla Lišky a Josefa Poláška s názvem Milostný trojúhelník. Nebude chybět ani Polívkovo autorské představení Pro dámu na balkoně. Postupně se na programu objeví i koncerty, hostování bratislavských a moravských scén či ochutnávka gastronomických specialit z Vizovic a Slovenska.

Vstupné do divadla, jež má maximální kapacitu 340 míst, se bude pohybovat mezi 300 až 350 korunami, přičemž studenti budou mít slevu.