Už o Vánocích, na Boží hod, naboural v centru metropole zatím neznámý muž za volantem Audi A6. Asi deset minut před půl druhé v noci se ve vysoké rychlosti nevešel na vozovku na křižovatce ulic Bělehradská a Rumunská, narazil do dopravní značky a pak ještě vysklil výlohu obchodu. Auto nechal na místě a utekl neznámo kam. Dvojice spolujezdců, muž a žena, odešli směrem k náměstí Míru. Tam je dostihla policejní hlídka, která jim pak volala sanitku. Totožnost řidiče ale zůstává neznámá.

„Policisté ho podezřívají ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což mu v případě dopadení hrozí až pětileté vězení," konstatovala Rösslerová.

„Pouze" roční pobyt za mřížemi pak hrozí řidičce Škody Fabia, která má podle dosavadního šetření na svědomí malér, k němuž došlo v neděli 29. prosince kolem půl třetí odpoledne v ulici Beladova; ve směru k Mladoboleslavské. Zatím neznámá žena se začala otáčet, ale nevšimla si, že za ní jede autobus. Řidič linky číslo 375 musel prudce brzdit. Srážce zabránil – v autobuse se ale při pádu zranili dva cestující. Do nemocnice záchranáři odváželi nejen 62letou ženu s úrazem kotníku, ale také 78letého muže, který měl hlavu zraněnou do té míry, že skončil na jednotce intenzivní péče. Řidička z místa ujela.