Součástí letiště je také Muzejní hangár se sbírkou historických letadel v čele se slavnou a světově unikátní Electrou Jana Antonína Bati, která se před nedávnem vrátila po náročné rekonstrukci zpět do ČR.

Hangár je ve vybraných termínech přístupný veřejnosti, nejblíže se otevře v pondělí 29. června od 18 do 20 hodin. Odborný výklad provede Marcel Sezemský, autor věrných replik letadel Avia BH-1, Avia BH-5 a unikátní rekonstrukce letounu Praga Baby. Večer bude tematicky zaměřen právě na tato nádherná dřevěná letadla.

Dětské hřiště na letišti Točná v Praze 12.Součástí hřiště se po kolaudaci stanou i plnohodnotné toalety pro veřejnost s tekoucí vodou, připravena je také zpevněná plocha a přípojka vody pro případný pojízdný stánek s občerstvením. Nechybí ani parkoviště s dostatečnou kapacitou. Hřiště je plně oploceno a jeho provozovatel, Letecké Muzeum Točná, na něm bude udržovat pořádek a na noc jej zamykat.

Pozemek o rozloze 25 tisíc metrů čtverečních, na kterém je přípojka vody a elektřiny, bude možné využít i pro pořádání kulturních, sportovních a společenských akcí. Využití pro akce nekomerčního charakteru provozovatel nabídne zdarma.

Hřiště vzniklo bez jakýchkoliv dotací z veřejných rozpočtů, výhradně z prostředků společnosti Letecké Muzeum Točná, která chce být dobrým sousedem a jejímž cílem je aktivně přispívat ke komunitnímu životu obyvatel z okolí. Hřiště bylo vybudováno na pozemcích letiště Točná, které se podařilo v letech 2010 odkoupit od několika soukromých osob - restituentů. Původně byly na těchto pozemcích náletové dřeviny, ruiny stavby a další ekologická zátěž.

Aktuální informace o provozu hřiště a letiště jsou k dispozici především na facebookovém profilu letiště nebo na webových stránkách.