Známé skutečnosti shrnula mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Řidič české národnosti naložil v Chýni do nákladního vozu značky Mercedes náklad cigaret. Na místo určení ale nedojel. Vyrazil směrem na Chrášťany – již za obcí ho však u skládky zeminy poblíž dálnice D5 přepadla posádka světlé dodávky. „Tři nebo čtyři muži maskovaní kuklami, z nichž jeden byl ozbrojen krátkou střelnou zbraní, donutili řidiče zastavit. Zmocnili se jeho vozidla, se kterým přejeli do nedalekých Jinočan,“ konstatovala Budská.

Svědci si ale mohli všimnout i toho, co se dělo dál. Právě v Jihočanech. Tam pachatelé s přepadeným náklaďákem přejeli do Hlavní ulice, kde na odstavné ploše u rybníka přeložili zboží do tmavé dodávky. Prázdný nákladní vůz pak ještě převezli do obce Nučice, kde mercedes odstavili u autobusové zastávky v ulici pod Vinicí. Zůstal tam zaparkovaný zhruba do poledne. „Do jeho nákladního prostoru zavřeli i lehce zraněného řidiče, kterého předtím fyzicky napadli,“ připomněla policejní mluvčí.

Loupež většího rozsahu v Chýni řešili policisté i v nedávné minulosti. Před třemi týdny tam trojice mužů s gumovými maskami přes obličej přepadla zaměstnance bezpečnostní agentury zajišťující přepravu peněz pro distribuční sklad pivovaru. Ten se stal terčem lupičského útoku již podruhé. V březnu 2006 přepadli transport peněz dokonce ozbrojenci se samopaly. Zbraně byly skutečně použity a jeden muž utrpěl zranění.

Hledají se svědci

Středočeští kriminalisté pátrají po skupince zatím neznámých pachatelů. Na lince 158 přivítají jakékoli informace o pohybu a činnosti maskovaných mužů a přejezdech podezřelých vozidel ve středu 4. prosince, a to zejména v místech a časech:

6.00: za obcí Chýně směrem na Chrášťany (poblíž skládky zeminy v blízkosti D5) – zde došlo k přepadení nákladního vozidla
6.15 až 6.50: Jinočany u rybníka – zde pachatelé překládali zboží
6.55 až 12.00: Nučice u autobusové zastávky Pod Vinicí – zde lupiči odstavili kamion a zavřeli řidiče do jeho nákladového prostoru.