Ze statistik knihovny dále vyplývá, že jejích služeb loni využilo na 190.000 lidí, což je o zhruba 10.000 víc než v roce 2010. Nejžádanějším titulem pak byla trilogie švédského autora Stiega Larssona Milénium.

Podle mluvčí MKP Lenky Hanzlíkové knihovna v uplynulém roce zaregistrovala téměř 39.000 nových čtenářů. Celkem se tak průkazem do knihovny mohlo koncem roku 2011 chlubit přes 220.000 lidí. „Jsme rádi, že meziročně přibylo registrovaných čtenářů, kteří služeb knihovny využívají aktivně,“ uvedla Hanzlíková. Alespoň jednou za rok si knihu vypůjčilo, poptalo nebo využilo například kopírovacích služeb celkem 189.000 čtenářů. Zbylých 33.000 Pražanů pak sice platný čtenářský průkaz také vlastní, do knihovny ale za uplynulý rok ani jednou nezavítali.

Nejčastěji čtenáři půjčovali detektivní trilogii Milénium od švédského spisovatele Stiega Larssona, která má na kontě více než 1500 výpůjček za rok – všechny tři díly tak obsadily první tři příčky žebříčku nejžádanějších knih roku 2011. Z pomyslného piedestalu tak tituly Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda sesadily i Vieweghův román Biomanželka, Stmívání od Stephenie Meyerové či Letopisy královské komory od historika Vlastimila Vondrušky.

Kromě tuzemské i světové literatury láká MKP Pražany také na doprovodné vzdělávací či kulturní akce, například koncerty, přednášky nebo výstavy. Celkem se tak loňská návštěvnost knihovny vyšplhala na 2,5 milionu lidí. Ještě většímu zájmu se pak těšily internetové stránky MKP, které za loňský rok navštívilo 10 milionů uživatelů, tedy o čtyři miliony více než v roce 2010.