Podobně jako její další sousedé se obává, že park, který podle ní dosud sloužil nejen pejskařům, ale i maminkám s dětmi, mládeži, či turistům, kteří jsou zvědaví na unikátní televizní věž a slavná Černého miminka, bude nenávratně zdevastován. Táže se, komu bude minigolfové hřiště vlastně určeno a jak je možné, že soukromý nájemce parku dostal povolení k jeho výstavbě. Je navíc přesvědčena, že Mahlerovy sady se po dokončení minigolfu ocitnou za plotem a zůstanou tak pro širokou veřejnost zcela nepřístupné.Jak připomíná občanské sdružení Kauza 3, vysílač i Mahlerovy sady jsou vlastnictvím Českých radiokomunikací, které park i prostory vysílače na dvacet let pronajaly soukromé společnosti Oreathea. Právě tato společnost postupně ohradila většinu parku a staví zde minigolf.

Ředitel společnosti Roman Lain opakovaně upozornil, že minigolfové hřiště oploceno, tedy široké veřejnosti znepřístupněno, určitě nebude. Je ale pravděpodobné, že pejskaři si už do parku jen tak neodskočí. Monika Černá z vedení společnosti uvedla, že díky častým kontrolám se z parku podařilo vytlačit nejrůznější kriminální živly, které se tu údajně dříve pohybovaly a ohrožovaly bezpečnost místních. Ti se prý ani nemusejí obávat jakékoliv ztráty zeleně. „Zeleň naopak v Tower parku Praha přibude," ujistil Lain.

Městská část minigolf nechce

Zástupce starostky Prahy 3 Ondřej Rut je ale přesvědčen, že minigolf do městského parku nepatří. „Stavební úřad záměr umístil přes nesouhlas městské části. Mohu to doložit. Osobně si myslím, že rozhodnutí stavebního úřadu je vadné, současný územní plán ale bohužel nechrání zeleň a veřejná prostranství v centru města, tak aby minigolf z principu zakazoval," sdělil Rut. Osobně se prý dvakrát z pozice místostarosty snažil řediteli Lainovi minigolf rozmluvit. „Bezúspěšně. Už před rokem jsme také v Radničních novinách varovali před tímhle záměrem. Budu se dál pokoušet záměr zastavit tlakem na investora, to co se děje teď je jen první fáze," dodal zástupce starostky Prahy 3.

Obyvatel Prahy 3 Radim Hejč Rutova slova potvrdil s tím, že ke konci října už byla vybagrována podstatná část parku. „Možná by zastupitelstvo mohlo iniciovat změnu názvu na Bývalé Mahlerovy sady," sdělil v diskusi na webu občanského sdružení Kauza 3. Někdejší nejmenovaný návštěvník parku se domnívá, že situace nemusela dojít tak daleko, kdyby okolní obyvatelé nebyli pasivní. „Nebyla tu žádná demonstrace, žádná petice. Kde je lenost, tam jsou důsledky," konstatoval.

Možná přibude i amfiteátr

Zuzana Merhautová si kromě jiného také postěžovala, že společnost Oreathea hodlala v blízkosti minigolfu vystavět ještě jakýsi amfiteátr s hledištěm pro pět set osob. Jak ale uvedl šéf společnosti, tento projekt je zatím kvůli nedostatku financí odložen na neurčito.

Ne všechny ohlasy místních jsou kritické k počínání společnosti Oreathea v okolí žižkovského vysílače. Například Gina Brabcová žijící nedaleko U Bezovky je realtivně spokojená. „Restaurace a připojené venkovní posezení se povedlo. Celý prostor ožil. Můžete tam přijít s děckem, které nemůže z ohrazené prostoru utéct. V létě je tam k dispozici sprcha. Dříve to bylo v podstatě mrtvé místo," napsala v komentáři pod stížností Zuzany Merahautové, uveřejněné na stránkách občanského sdružení Kauza 3.

Dodala, že plotu se prý není třeba obávat. Má to prý být jen doslova plůtek. „Aby tam nechodili kakat pejsci. Bydlím U Bezovky a když sleze sníh, tak je po trávníku samý výkal, protože pejskaři většinou uklízí na chodnících, ale na trávníku se to zřejmě podle nich ztratí," vzkázala Gina Brabcová.