Vzhledem k výši škody, která se vyšplhala na 65 tisíc korun, pachatelce v případě odhalení a odsouzení hrozí v případě dopadení a uznání viny soudem až pět roků za mřížemi.

Mladá žena zřejmě nepatří k těm, které marní čas. V úterý muže oslovila prostřednictvím sociální sítě – a již na středu si s novým známým sjednala schůzku.

„Muž si gentlemansky vyzvedl dívku na smluveném místě v Praze 8-Troji a odvezl si ji domů. Tam strávili několik hodin povídáním si při kávě a vodě," přiblížil Hulan počáteční kontakt.

Hovor dospěl až k tomu, že se dívka pochlubila svými masérskými dovednostmi; čas od času se prý této činnosti skutečně věnuje. A masáž nabídla i hostiteli. Ten nabídku přijal bez váhání a s radostí. „Přemístili se tedy do ložnice – a dívka se pustila do díla," konstatoval Hulan.

Zlatý řetěz dívce překážel

Postarší muž si domů přivedl údajnou masérku, ta jej okradlaSamozvaná masérka si pak postěžovala, že jí překáží masivní zlatý řetízek, který měl muž na krku. Na její výzvu hostitel šperk odložil. A návštěvnice kula železo, dokud bylo žhavé. Prohlásila, že je také prodavačkou ve zlatnictví; měla by proto zájem řetízek si prohlédnout, případně i vyzkoušet. Muž opět nic nenamítal.

„Masérka tedy ozdobila svou šíji masivním zlatým řetízkem, když jí náhle zazvonil telefon. Dívka hovor přijala a šla si ho vyřídit do jiné místnosti. Z té se ale ani po čtvrthodině nevracela. To přišlo muži divné, a proto ji, ještě spoře oděn, začal hledat," přiblížil Hulan vývoj událostí.

Návštěvnici hostitel nenašel, zmizel i jeho drahý zlatý šperk. Objevil pouze péřovou bundu, v níž návštěvnice dorazila – a nedovřené vchodové dveře. Policejní detektivové po ní intenzivně pátrají – přičemž předpokládají, že podobných skutků se dotyčná mohla dopustit i v dalších případech. Možná dokonce v celé řadě jiných případů.

S prosbou o pomoc při pátrání se proto obrátili na veřejnost. „Každý, kdo poznáte dívku na fotografii a tušíte, kde bydlí nebo kde se pohybuje, předejte nám, prosím, tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158. Svou nelhostejností pomůžete zabránit dalšímu jejímu řádění," vyzývá Hulan.