Poprvé byla představena nová možná podoba části žižkovského nákladového nádraží. To už řadu let neslouží svému původnímu účelu. Developer Central Group ustoupil od záměru předchozího majitele části nádraží, který chtěl v místě vybudovat velké obchodní centrum.

Investor ustoupil 

Místo toho vznikne nový park a bytové domy. „Budovy by měly mít čtyři až sedm pater. Sem tam by byl vyšší dům s dvanácti patry," prozradila Pražskému deníku starostka Prahy 3 Vladislava Hujová. Developer tak ustoupil, podle dřívějšího návrhu se zdá, že zde zamýšlel až 17 pater.

Hujová je s představeným návrhem investora spokojená. „Smluvně máme přislíbený vznik školky se šesti třídami, která pak připadne městské části," uvedla hlava žižkovské radnice.

IPR má obě varianty vyhodnotit 

Developerem zamýšlenou podobu vítá i zdejší opozice. „Je to krok správným směrem od zamýšleného obchodního centra," sdělil Pražskému deníku předseda klubu zastupitelů Žižkov (nejen) sobě Ondřej Rut. „Určitě je tam však řada věcí k debatě," doplnil. Kupříkladu mu vadí rozdílná výška budov a možné rozšíření Želivského ulice.

Tento týden vzal výbor Prahy 3 pro územní rozvoj představenou podobu nového a staršího návrhu na vědomí. Do konce měsíce má pak Institut plánování a rozvoje obě varianty vyhodnotit.

Čtěte také: Přeměna nákladového nádraží se komplikuje